Microsoft przejmuje kolejną osobę, która odpowiada za świetne gry na PlayStation 4

Skład nowego studia Microsoftu – The Initiative – staje się coraz bardziej imponujący. Deweloper zyskał właśnie kolejną osobę, która współpracowała wcześniej z Sony.

The Initiative to nowe studio Microsoftu, które będzie odpowiedzialne za duże tytuły AAA na amerykańskie konsole. Na jego czele stoi były szef Crystal Dynamics, Darrell Gallagher. Deweloper w ostatnim czasie może pochwalić się wieloma imponującymi przejęciami – od byłych pracowników Rockstar, przez ludzi z Insomniac Games, aż po scenografa zeszłorocznego God of War. W takim składzie studio przygotowuje się do prac nad swoim pierwszym debiutanckim tytułem. Teraz dowiedzieliśmy się, że do zespołu dołączyła kolejna utalentowana osoba.

Victoria Miller w szeregach The Initiative

Jak donosi serwis Gamingbolt, Victoria Miller, która przez osiem lat współpracowała z Sony i tworzyła gry na PlayStation, jest nowym nabytkiem studia The Initiative.

Victoria Miller udzielała się przy takich produkcjach na konsole PlayStation, jak LittleBigPlanet 3, Beyond: Two Souls, Until Dawn czy Detroit: Become Human. Współpracowała również przy produkcji No Man’s Sky i wielu innych gier.

Skład studia The Initiative jest naprawdę imponujący i nie możemy doczekać się, aż deweloper ujawni swoją pierwszą grę.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.