Deweloperzy odchodzą z Microsoftu. Jeden z hitów ma problem

Perfect Dark - grafika
PC Xbox Series Xbox Series S

W sieci pojawiły się doniesienia wskazujące, że jeden z zespołów Xbox, The Initiative, stracił całą masę deweloperów w ciągu roku. Premiera gry Perfect Dark mogła zostać wewnętrznie opóźniona.

Nawet połowa głównego zespołu deweloperów pracujących nad Perfect Dark miała opuścić studio The Initiative w ciągu ostatniego roku – wskazuje VideoGamesChronicle. Łącznie może to być około 36 osób.

Większość osób, które opuściły studio, mają stanowić starsi stażem deweloperzy, którzy pracują w branży od dłuższego czasu. Wśród nich znajdziemy między innymi reżysera Perfect Dark, Design Directora, dwóch Level Designerów i wielu innych istotnych członków zespołu. W efekcie The Initiative ma być teraz stosunkowo niewielkim zespołem – studio teraz rzekomo składa się z mniej niż 50 osób.

VGC wskazuje, że deweloperzy odchodzą przez problemy w studiu. W zespole brakuje twórczej autonomii, a produkcja ma posuwać się bardzo powoli.

We wrześniu zeszłego roku ogłoszono, że The Initiative otrzyma wsparcie od studia Crystal Dynamics. Niewykluczone więc, że deweloperzy odpowiedzialni za Tomb Raider wspierają studio Xbox bardziej, niż wcześniej się wydawało.

Choć plotki wskazywały, że Perfect Dark ukaże się w 2023 lub 2024 roku, na razie uznałbym te terminy za mało prawdopodobne. Źródła VGC wskazują, że produkcja Perfect Dark mogła nawet zostać prawie całkiem zrestartowana, co oznaczałoby, że na premierę poczekamy jeszcze kilka lat.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie