Dobra wiadomość dla osób, które nie posiadają nowej karty graficznej

Twórcy Metro: Exodus obiecują i oby dotrzymali słowa.

Współzałożyciel studia 4A Games – Andriy “Prof” Prokhorov – wspomina na łamach serwisu PC Gamer, że Metro: Exodus ma wyglądać świetnie nawet na starszych kartach graficznych, a jeśli posiadamy najnowszy model, tytuł wgniecie nas w ziemię.

Koncentrujemy się na mocnych stronach każdej platformy, którą wspieramy. W przypadku komputerów PC staramy się upewnić, że nawet na najgorszych kartach graficznych mieszczących się w naszej specyfikacji, gra nadal będzie działała i wyglądała świetnie – zapewnia Andriy “Prof” Prokhorov dodając, że jeśli jednak posiadamy najnowocześniejszą i kosmicznie mocną kartę, będziemy wniebowzięci. – Wciąż będziemy przesuwać granice, to od zawsze było dla nas priorytetem. Deweloper podkreślił również, że jakość oprawy graficznej Metro Exodus w rozdzielczości 4K jest ekstremalna.

Możemy się zatem spodziewać, że już na GPU z minimalnych wymagań dla Metro: Exodus pogramy całkiem przyzwoicie. Ciekawe tylko, jakie to będą wymagania. Póki co, żadne specyfikacje nie zostały ujawnione, lecz jeśli się pojawią i zmieścimy się w minimum, możemy się cieszyć. No, o ile 4A Games dotrzyma danego słowa.

Przypominamy, że Exodus na pewno nie będzie produkcją z otwartym światem – tak samo jak poprzednie odsłony. Same mapy mają być większe, ale to nie oznacza, że gracz dostanie do eksploracji teren wielkości Los Santos. Rozgrywka ma być liniowa, chociaż z drugiej strony nie zabraknie większej swobody.

Metro Exodus zadebiutować ma w 2018 roku na PC, PS4 oraz Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.