Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Metal Gear Solid na PC – spore problemy serii portów

Kilka części Metal Gear Solid zadebiutowało na komputerach osobistych, jednak nie obyło się bez problemów. Gracze są wściekli.

Plotki o wypuszczeniu kilku części serii Metal Gear na PC okazały się prawdziwe. Pierwsze trzy odsłony serii są już dostępne w katalogu sklepu GOG, jednak gry mają sporo błędów.

Okazuje się, że najbardziej problematyczne jest sterowanie – największe zmora pecetowych portów starszych gier. Gry nie radzą sobie z obsługą nowych kontrolerów. DualShocki kompletnie nie współpracują z produkcjami, a pady od Xboxa nie są odpowiednio rozpoznawane.

Mniej wygodna w przypadku powyższych gier alternatywa, czyli klawiatura, jest… no właśnie. Mniej wygodna. Sterowanie klawiszami ma doprowadzać graczy do szału i odbierać przyjemność z rozgrywki.

Na szczęście społeczność graczy w przeciwieństwie do Konami wzięła się za rozwiązywanie problemów. Zabrano się przede wszystkim za umożliwienie obsługi padów, co jest możliwe za pośrednictwem zewnętrznych programów.

Dość kłopotliwa okazuje się również sama gra, która nie wspiera „nowoczesnych” rozdzielczości ekranu. To również na szczęście udało się już graczom poprawić.

Choć liczba problemów zmniejszyła się już dzięki pracy społeczności, to niesmak wciąż pozostaje. Wydawca gier powinien przystosować ją choćby w najmniejszym stopniu do dzisiejszych standardów, zanim w ogóle pomyślał o wypuszczeniu ich na rynek.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się