Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Metal Gear Solid Remake w trakcie produkcji? Wiarygodne źródło potwierdza

Wiarygodne źródło donosi, że powstaje Metal Gear Solid Remake. Gra miałaby ukazać się na PlayStation 5 i komputery stacjonarne. 

Mogłoby się wydawać, że nadchodząca, dziewiąta generacja konsol na ten moment nie jest już w stanie nas niczym zaskoczyć. Okazuje się jednak, że najważniejsze ogłoszenia mogą być jeszcze przed nami.

Konami jest jedną z najbardziej nienawidzonych przez graczy firm w branży. Niechęć do wydawcy wynika głównie z braku poszanowania dla cenionych serii i zaniedbywaniu produkcji większych gier. Najnowsze doniesienia sugerują, że firma szykuje się na przywrócenie do życia doskonale znanej każdemu serii pod postacią Metal Gear Solid Remake.

Informacje o reanimacji cyklu po raz pierwszy pojawiły się w tajwańskiej organizacji klasyfikacyjnej TDGRC. Klasyfikacji wiekowej poddano kilka części serii Metal Gear i Konami Collector’s Series: Castlevania and Contra, które miałyby trafić na PC. Oczywiście nie musi to od razu oznaczać powstania pełnoprawnych odnowień tychże gier, a na przykład ich udostępnienie na platformie GOG.

Dużo bardziej obiecująco wygląda druga wzmianka o Metal Gear Solid Remake. Kanał RedGamingTech, który słynie z wiarygodnych przecieków technologicznych, poinformował, że gra powstaje i będzie ekskluzywna na PlayStation 5 oraz PC. Źródło dodaje też, że druga, trzecia oraz czwarta część serii powrócą w formie remasterów.

Niemniej są to tylko plotki, których nie możemy z góry potwierdzać. Mimo wszystko warto być czujnym, bo Sony może mieć w zanadrzu jeszcze niejedną niespodziankę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się