Sony oficjalnie szykuje pokaz wielkich gier. Nadchodzi Playstation Showcase 2023

PlayStation Showcase. Wyciekły gry z nadchodzącego pokazu | Newsy - PlanetaGracza
PS4 PS5

Koniec cackania się z nowościami. Za chwilę kurtyna opadnie i na PlayStation Showcase 2023 zobaczymy gry ekskluzywne i inne hity.

Czy apetyt rośnie w miarę odkładania? W tym jednym przypadku możemy być zgodni, że im dłużej Sony zwlekało z pokazem gier, tym bardziej nasze oczy pożądały czegoś niesamowitego. W wyniku ciągnącej się w nieskończoność sprawy z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft, producent na długi czas schował przed resztą świata gry na PS5 i PS4, ale w końcu bańka ochronna pękła. Synonimem zmian jest oficjalnie zapowiedziane PlayStation Showcase 2023.

Wielki pokaz zaplanowano na 24 maja i rozpocznie się w naszym regionie o godzinie 22:00. Zapinać pasy na to wydarzenie, czy obejrzymy strumyk bez większych emocji, zapytacie? Nie ma innej możliwości jak wielkie show! W poprzednich latach to właśnie na PlayStation Showcase prezentowano najlepsze i najgrubsze tytuły ekskluzywne Sony oraz multiplatformowe, przygotowywane zarówno przez studia zależne i third-party. Na nową edycję imprezy warto więc czekać.

Wedle informacji zamieszczonej na blogu Sony, konferencja potrwa trochę ponad godzinę. Jest to optymalny czas, aby zmieścić nawet kilkanaście trailerów i materiałów z gier. W programie wydarzenia wyszczególniono, że swoje 5 minut lub mniej otrzymają gry na PS5 i PS VR2, co daje nam jasno do zrozumienia, że next-gen nareszcie będzie najważniejszym hasłem na najbliższe lata. Ale jakież to niby nowości o zniewalającej grafice i rozgrywce mogą nas miło zaskoczyć? Powiedziałbym, że lista kandydatów jest dosyć długa…

Materiały wideo z remake’u Silent Hill 2, Armored Core 6: Fires of Rubicon, Marvel’s Spider-Man 2 i Steeet Fighter 6 powinny znaleźć się w grafiku. Nie wykluczam Mortal Kombat 1, bo Ed Boon aż się gotuje na Twitterze. Kolejne gorące hity, które wciąż lawirują wśród plotek i bardzo krótkich zajawek to: Alan Wake 2, GTA VI, Marvel’s Wolverine, Death Stranding 2, i ponoć Metal Gear Solid. Oby wszystkie z wymienionych tytułów wyskoczyły nam na ekran choć w ramach szybkiej i gęstej zapowiedzi.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie