Twórcy modów przesadzają. Teraz w Marvel’s Spider-Man zagramy jako Spooderman

Marvel's Spider-Man z uwielbianym Spoodermanem z memów
Newsy PC

Może i tak modyfikacja nie była jakoś szczególnie wyczekiwana, ale sam z pewnością na nią czekałem. Oto do Marvel’s Spider-Man trafił memiczny Spooderman.

Debiut Marvel’s Spider-Man w wersji na PC to także otwarcie tej gry dla moderów. Trzeba przyznać, że potencjał jest tutaj olbrzymi i częściowo już został wykorzystany. Dostaliśmy przecież opcję grania w FPP, a na Nexus Mods znajdziemy mnóstwo strojów, postaci, usprawnień czy innych zmian. Podświadomie czekałem jednak na jedną, konkretną rzecz – Spoodermana.

Jeżeli nie macie internetu od dzisiaj, zapewne kojarzycie “memiczne” obrazki z karykaturą Spider-Mana, czyli Spoodermanem. To dość okropna abominacja uwielbianego superbohatera, ale jako bohaterów memów chyba na zawsze pozostanie nieśmiertelny. Sam twórca moda przyznaje, że jego dzieło wrzuca nas wprost do 2012 roku, gdy Spooderman święcił w internecie największe triumfy. Tak – teraz zagramy nim w Marvel’s Spider-Man.

Gorszego efektu nie mogłem się spodziewać, ale to dobrze. Spooderman wygląda abstrakcyjnie, a jego design wydaje się nieudaną próbą przeniesienia kreskówkowej postaci na grafikę 3D. Modelinowy zlepek losowych części może i jakoś tam się porusza, ale w zestawieniu naprawdę świetną grafiką samej gry – wywołuje co najwyżej politowanie. Albo salwy śmiechu. Zależy, bo sam jeszcze moda nie testowałem, choć perspektywa oglądania zmagań Spoodermana o serce swojej ukochanej w cutscenkach w grze brzmi jak jeden z lepszych pomysłów, które ostatnie miałem.

Memiczną modyfikację do gry znajdziecie na stronie Nexus Mods. Autor zaznacza, że mod nie zmienia żadnego innego stroju, tylko dodaje własny. Do jego działania trzeba jednak wpierw zainstalować ASC New Suit Tool. No to miłej zabawy i ten… powodzenia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie