Marvel’s Spider-Man w FPP wygląda imponująco. Nie licząc zawrotów głowy

Marvel's Spider-Man w FPP wygląda kozacko. Wyjątkowy mod
Newsy PC

Ktoś stworzył moda FPP do Marvel’s Spider-Man i wygląda on… kozacko! Naprawdę, efekt jest świetny, choć odechciewa się patrzeć po paru sekundach.

Swego czasu wyszła produkcja Spider-Man: Far From Home – Virtual Reality Experience, która jest dokładnie tym, na co wskazuje tytuł. Gracze mogli wcielić się w Spider-Mana w VR, choć tej „pokazówce” brakowało sporo. Wystarczy choćby brak ludzi i samochodów, koślawe budynki i ogólny czas potrzebny do przejścia „doświadczenia”. Marvel’s Spider-Man jest tutaj zupełnie inną grą, która ponownie wyznacza nowy kierunek dla produkcji superbohaterskich.

Dlaczego napisałem o Virtual Reality Experience? Otóż, z racji bycia tytułem VR-owym, gra wrzucała nas w niemal dosłowne buty człowieka-pająka. Całość przechodziło się w widoku FPP. Jest to coś, czego pozycja od Insomniac Games akurat nie posiada. Teoretycznie, bo moder jedijosh920 wrzucił na YouTube krótki filmik pokazujący jego najnowsze dzieło.

Spider-Man od Insomniac w FPP wygląda… znacznie lepiej niż się spodziewałem. Jest w tym wszystkim jakaś magia, a drobne detale znacząco uatrakcyjniają zabawę. Możliwość zobaczenia nóg protagonisty czy jego wykrzywione dłonie wspinające się do wieżowcu to z pewnością świetne akcenty, które zwiększają immersję.

I może wszystko byłoby takie super, gdyby nie zawroty głowy. Być może to tylko ja, ale huśtanie się na sieci w FPP wywołuje niemałe mdłości. Nie wiem, czy sam dałbym radę przejść w ten sposób choć jedną misję, nie mówiąc już o całej grze. Do tego twórca filmiku nie pokazał walki w tym widoku, a ta, z racji swojej dynamiki, mogłaby w ogóle nie mieć sensu. Przyznam jednak, że bardzo chętnie przetestowałbym modyfikację samemu. Autor na razie nie umieścił jej na swojej stronie NexusMods, ale podejrzewam, iż niebawem się to zmieni.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie