Marvel’s Spider-Man 2 bez ważnej funkcji na start. Fani będą zwiedzeni?

Spider-Man 2 z wielką aktualizacją. Nowy tryb gry | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Najpewniej w grze Marvel’s Spider-Man 2 od premiery zabraknie pewnej ważnej i lubianej przez graczy funkcji. Chodzi o Nową Grę+, czyli możliwość ponownego rozpoczęcia przygody z wcześniej odblokowanymi dodatkami i umiejętnościami. Fanom się to chyba nie spodoba!

Nadchodząca gra Marvel’s Spider-Man 2 będzie pierwszą odsłoną serii w pełni wydaną wyłącznie na najnowszą generację konsol. Oczekiwania posiadaczy PlayStation 5 są zatem spore i nic w tym dziwnego. Ma być ładniej, płynniej, więcej i lepiej. Ale czy aby na pewno? W sieci pojawiły się informacje, jakoby jedna z większych tegorocznych premier miała nie mieć pewnej istotne funkcji. Chodzi o tryb Nowa Gra+, który umożliwia ponowne rozpoczęcie zabawy z odblokowanymi wcześniej ulepszeniami i nie tylko.

Ze strony tych graczy, którzy zdołali ukończyć grę przed premierą słychać głosy, iż tytuł nie oferuje rzeczonego trybu po obejrzeniu napisów końcowych. Można zatem wywnioskować, że po wydaniu gry taka funkcja nie będzie dostępna. To z kolei sugeruje, że Nowa Gra+ może zostać dodana w patchu zaraz po premierze. Stosowna łatka i aktualizacja jest z reguły dostępna niemal od razu, choć faktem jest, że w oryginalnej, nieaktualizowanej wersji takiej funkcjonalności może zabraknąć.

Jest to całkiem ciekawe, biorąc pod uwagę popularność tego trybu. Co ciekawe, to nie jedyna rzecz, która może budzić emocje przed kolejną grą z tej serii. Nie tak dawno pewni gracze informowali, że zdobycie platyny w drugiej odsłonie przygód Spider-Mana to konieczność poświęcenia około 30 godzin. Mały czy dużo? Raczej nieco mniej, niż miało to miejsce w przypadku jedynki.

Marvel’s Spider-Man 2 krótszy, niż zwykle?

Chociaż sama gra ma być większa i pod każdym względem lepsza to okazuje się, że sam wątek fabularny i misje poboczne nie zajmą nam więcej czasu. Zawiedzeni, czy może to właśnie lepiej, że gra nie została np. sztucznie rozciągnięta? Możliwe, że jesteśmy świadkami trendu polegającego na pewnego rodzaju zmniejszaniu liczby godzin wymaganych do ukończenia gry. Dopiero co wyszedł przecież Assassin’s Creed Mirage. Choć gra nie jest najlepszą w serii, to faktycznie jest krótsza.

Premiera Marvel’s Spider-Man 2 już 20 października 2023 roku. Gra ukaże się wówczas na PlayStation 5.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie