Fani nękają aktorkę ze Spider-Man 2 i śledzą ją w pracy. Błaga, aby przestali

Marvel's Spider-Man 2 - aktorka błaga, aby fani przestali ją prześladować
Newsy PS5

Aktorka z Marvel’s Spider-Man 2, która użyczyła swojej twarzy postaci Mary Jane Watson, błaga fanów, aby przestali ją prześladować w związku z kontrowersjami.

Nie wiem, co dzieje się w umysłach niektórych osób, ale po ich zachowaniu zgaduję, że można byłoby ich zamknąć w pokoju bez klamek i to ze sporą korzyścią dla innych i społeczeństwa. Może brzmi to ostro, ale ta sytuacja jest tylko kolejną, która dowodzi, że niektórzy idą zdecydowanie za daleko. Wcześniej podobne kontrowersje miały miejsce m.in. przy okazji God of War Ragnarok.

Teraz sytuacja wydaje się poważna, bo aktorka i modelka Stephanie Tyler Jones wrzuciła na Instagrama prośbę, aby fani przestali ją nękać. Podkreśla, że czuje się zagrożona i obserwowana, nawet w miejscu swojej pracy. Jones użyczyła twarzy MJ z Marvel’s Spider-Man 2, a postać tę zdubbingowała Laura Bailey. Z jakiegoś powodu przy okazji premiery nowych przygód człowieka-pająka wielu graczy zaczęło się skarżyć, że twarz Mary Jane wygląda… staro. Część osób narzekała, że jest “brzydka”, a Insomniac miał rzekomo zmienić kompletnie model postaci. Deweloperzy wyjaśniali, że nic nie zmieniali, a ze względu na większe możliwości PS5, twarz bohaterki wygląda po prostu inaczej.

Aktorka z Marvel’s Spider-Man 2 nękana

Jones stała się więc dość znana w środowisku fanów Spider-Mana. Niektórzy fani poszli jednak wiele kroków za daleko. Zgodnie z jej prośbą o zaprzestanie, zdarzały się sytuacje, że ktoś dzwonił do miejsca jej pracy i domagał się rozmowy z nią.

W weekend niektórzy obserwujący przekroczyli granice. Jeden z nich posunął się nawet do tego, że zadzwonił do mojego miejsca pracy i zostawił wiele wiadomości głosowych, chcąc ze mną porozmawiać i prosząc o oddzwonienie, co jest niedopuszczalne i uważane za prześladowanie.

– napisała Stephanie Tyler Jones

Aktorka docenia “pozytywny” odbiór jej wersji MJ, ale aktualnie porzuciła modeling i aktorstwo. Obecnie zajmuje się pracą w dziedzinie pielęgnacji skóry, a jej Instagram i posada w pracy służą właśnie temu, a nie kontaktowaniu się z fanami Spider-Mana. “Najważniejsze jest to, że przyszłam dziś rano do pracy i od razu poczułam się niebezpiecznie i niekomfortowo, słysząc te wiadomości głosowe” – punktuje Jones. Aktorka prosi, aby gracze przestali ją prześladować i do niej wydzwaniać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie