Marvel’s Avengers finansowym rozczarowaniem. Sprzedaż poniżej oczekiwań

0 komentarzy

Wbrew przewidywaniom i nadziejom Square Enix, sama licencja kultowej serii komiksów nie wystarczyła, by produkcja w uniwersum Marvela odniosła sukces.

Od 1 kwietnia do 30 września 2020 Square Enix odnotowało straty w segmencie gier HD. Wyniosły one około 6,5 mld jenów (63 mln dolarów). Zdaniem analityka branży growej i współzałożyciela firmy Astris Advisory Japan KK Davida Gibsona taki wynik spowodowany jest przede wszystkim niską sprzedażą Marvel’s Avengers.

Do końca września zakupiono trzy miliony egzemplarzy gry, co przy budżecie wynoszącym 170-190 mln dolarów jest bardzo słabym rezultatem.

Marvel’s Avengers miało premierę 4 września. To produkcja akcji, w której wcielamy się w grupę superbohaterów i eksplorujemy świat oraz walczymy z przeciwnikami. Każda z postaci posiada indywidualne cechy i umiejętności, właściwe dla jej komiksowego pierwowzoru.

Gra trafiła na pecety, PS4 i Xboksa One, a jej debiut na next-genach przełożono na rok 2021.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się