Miał być wielki hit, a wyszło jak zwykle. Marvel’s Avengers umiera, gry nawet nie kupicie

Marvel's Avengers umiera. To koniec gry, nawet jej nie kupicie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

To oficjalny koniec Marvel’s Avengers. Tytuł od Crystal Dynamics nie tylko nie doczeka się więcej wsparcia, ale zostaje usunięty z dystrybucji cyfrowej.

Doprawdy do tej pory nie wiem, jak można było tak koncertowo spalić grę opartą na tak olbrzymiej marce. Crystal Dynamics jednak się udało i niezliczona liczba dodatków, przedmiotów i aktualizacji wcale nie pomogła.

To koniec Marvel’s Avengers

Gra o Avengersach stworzona na fali popularności filmów i do tego będąca grą-usługą? Nie wiem jak Wy, ale ja już teraz słyszę szelest banknotów i brzęk monet. Niestety, Crystal Dynamics najwyraźniej nieco za bardzo oparło się na chęci zarobku, bo zapomnieli, że to nie tyle maszynka do zarabiania pieniędzy, ile gra wideo. Po wielu kontrowersjach, słabych ocenach i nieudanych próbach ratowania sytuacji, gra nie doczeka się już więcej zawartości. Ale to tylko początek tragicznych wieści.

Czy Avengersi faktycznie są tak źli, jak ludzie mówią? Nie no, aż tak źle to nie jest ani nigdy nie było, ale to gra oparta na wielkiej marce i do tego płatna. Dlaczego więc gra się w nią, jakbyśmy próbowali swoich sił w nowej darmowej grze-usłudze free-to-play? Nie wiem, ale już chyba nie dowiem, bo twórcy odcinają się od gry. Na ich blogu pojawił się bardzo długi wpis wyjaśniający, że tytuł nie doczeka się już nigdy żadnej zawartości. Ba, nawet go już nie kupimy.

Wiemy, że jest to rozczarowująca wiadomość, ponieważ każdy w naszej społeczności ma takie połączenie z tymi postaciami i ich historiami. Jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni, że wybraliście się z nami na tę przygodę. Wasza ekscytacja Marvel’s Avengers – od epickich zdjęć w trybie fotograficznym, przez wątki teoretyzujące o tym, kim będą nasi kolejni bohaterowie, po wasze transmisje na Twitchu – odegrała dużą rolę w powołaniu tej gry do życia.

– czytamy na blogu twórców

Ale będzie można grać?

Twórcy jednocześnie nie mówią zbyt dokładnie o tym, co stanie się z grą. Jasne, nie otrzyma aktualizacji, ale będzie można w nią grać. Przynajmniej do 30 września 2023 roku. Potem twórcy “nie mogą zagwarantować, że będą w stanie rozwiązać problemy, które wystąpią z powodu nieprzewidzianych okoliczności”. Co więcej, po 30 września nie będzie możliwości kupna gry w oficjalnej dystrybucji. Tytuł znika także z oferty PS Plus i Xbox Game Pass. Jeżeli interesuje Was ten tytuł, obecnie na różnych platformach jest spora przecena, a w razie czego pozostają internetowe sklepy z kluczami albo pudełka.

Aby zadośćuczynić taki los, deweloperzy obiecują, że wszystkie wydane dodatki, postacie, skórki i inne elementy dotychczas płatne, staną się zupełnie darmowe. Ich zdaniem gracze zaczną je otrzymywać po 31 marca 2023 roku. Wystarczające pocieszenie?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie