Mario Kart 8 przegrał z Watch Dogs, ale…

Jakie gry schodzą ostatnio jak świeże bułeczki? Na pierwszym miejscu bez zaskoczenia, czyli Watch Dogs. Na drugiej pozycji uplasowała się wielka nadzieja Nintendo.

Firma analityczna Chart-Track przedstawiła najnowsze zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii. Choć najnowszy produkt wielkiego N przegrał z hakerskimi sztuczkami z Watch Dogs, podupadający ostatnio finansowo gigant z Japonii ma powody do zadowolenia.


Powód jest prosty: premiera gry Mario Kart 8, która pojawiła się jedynie na Wii U, nieźle napompowała sprzedaż samej konsoli na Wyspach. Sprzęt sprzedawał się aż o 666 proc. lepiej niż w tygodniu poprzedzającym premierę wspomnianych wyścigów z Mario. 82 proc. z wszystkich zakupionych konsol Wii U stanowiły zestawy z Mario Kart 8.

To szansa dla Nintendo, by choćby trochę odbić się od dna. Póki co – Wii U nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Od  debiutu sprzętu w listopadzie 2012 roku do końca marca tego roku z półek sklepowych zniknęło jedynie 6,17 mln egzemplarzy tej konsoli.

Dobra sprzedaż Watch Dogs też powinna napawać Nintendo optymizmem. Ubisoft szykuje przecież edycję swojego hitu również na Wii U (nie znamy jeszcze daty premiery, ale powinna nastąpić jeszcze w tym roku). Póki co, gra jest dostępna dla posiadaczy PC oraz konsol: PS3, PS 4, Xbox 360 oraz Xbox One.

Co kupują Brytyjczycy? Oto pełne zestawienie

1. Watch Dogs
2. Mario Kart 8
3. Wolfenstein: The New Order
4. FIFA 14
5. Minecraft: PlayStation 3 Edition
6. 2014 FIFA World Cup Brazil
7. Titanfall
8. Minecraft: Xbox 360 Edition
9. Call of Duty: Ghosts
10. LEGO The Movie Videogame

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 Shares
Share3
+1
Tweet