Bardzo długi gameplay z Lies of P. Wygląda jak kontynuacja Bloodborne

Lies of P na długim gameplayu wygląda niczym Bloodborne 2
Newsy PC PS5 Xbox Series

Bloodborne może i kontynuacji się nie doczeka, ale od tego mamy przecież Lies of P! Intrygujący soulslike wygląda coraz lepiej. Oto nowy, długaśny gameplay.

Może i dla kogoś będzie się to wydawać nieodpowiednie, ale naprawdę nie mogę się pozbyć wrażenia, jak bardzo Lies of P bliskie jest Bloodborne. Oczywiście, mamy tutaj niemal identyczny setting i klimat. Tyle że sama rozgrywka, sposób postępowania przeciwników i kreacja świata wyglądają bliźniaczo do siebie podobnie. I to dobra wiadomość.

W końcu o Bloodborne 2 możemy nigdy nie usłyszeć, a nadzieje na wersję PC raczej należy chwilowo chociaż porzucić. Remedium na to będzie nowa gra Round8 Studios, czyli Lies of P. Znajoma era Belle Epoque gości tutaj znanego wszystkim Pinokia w głównej roli. Ten wybiera się do spowitego mrokiem miasta, w którym ma nadzieję odkryć prawdę o sobie i znaleźć swojego „ojca”, Gepetto. Fabularnie mamy więc ciekawszy misz-masz klasycznych bajek z ich bardzo mroczną i dorosłą wersją.

Pod względem rozgrywki raczej nie ma co nastawiać się na rewolucję. Zresztą, sami możecie obejrzeć poniższy materiał z rozgrywki. Ten trwa prawie 40 minut, więc zaopatrzcie się w duże wiadro popcornu. Z pewnością nie można jednak grze odmówić uroku. Nawet podobieństwa do hitu From Software nie kłują za bardzo w oczy. Mam za to nadzieję na odpowiednio gęsty klimat i wciągającą fabułę. Ciekawym twistem ma być system kłamstw, który ma swoje własne konsekwencje.

Premiera Lies of P zaplanowana została na 2023 rok i na razie to tyle w tym remacie. Możemy jednak już teraz zapoznać się z wymaganiami tytułu, które znajdziecie w tym miejscu. Gra debiutuje nie tylko na PC, ale też i PS5 oraz Xbox Series X i S.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie