Legia Warszawa wchodzi w e-sport. Klub zaprasza na Legia eSports Cup 2016

Legia Warszawa wchodzi w e-sport. Klub zaprasza na Legia eSports Cup 2016
E-sport Newsy

Wielki turniej już na początku listopada.

Legia Warszawa otwiera własną sekcję e-sportową i jak czytamy na stronie klubu, w dniach 5-6 listopada 2016 roku na Łazienkowskiej 3 odbędzie się Legia eSports Cup 2016. Wydarzenie zainauguruje działalność sekcji sportów elektronicznych Legii Warszawa.

Jak zaznaczono na stronie klubu, choć turniej zostanie rozegrany w kilku grach, najważniejszą pozycją będzie rywalizacja w FIFA 17. Legioniści zmierzą się z e-sportowymi zespołami takich klubów, jak Manchester City, Schalke 04 Gelsenkirchen, VfL Wolfsburg, Ajaks Amsterdam, Valencii, Paris Saint-Germain oraz Sporting Club de Portugal.

Turniej będzie rozgrywany równolegle na czterech stanowiskach. Na początek drużyny czekają starcia w systemie każdy z każdym, następnie rozpocznie się faza finałowa w formie pucharowej, w której przegrany będzie odpadał z dalszej rywalizacji. Zespoły powalczą o 3500 euro a jednym z prowadzących turniej będzie Łukasz „Juras” Jurkowski, spiker na meczach Legii Warszawa.

– Po raz pierwszy na świecie na turniej sportu elektronicznego przyjedzie tak wiele oficjalnych drużyn czołowych, światowych klubów piłkarskich – mówi Wiktor Cegła, dyrektor marketingu Legii Warszawa.

Jak podają Legioniści, nazwiska osób, które będą reprezentowały warszawski klub na turnieju na razie trzymane są w tajemnicy. Mamy je poznać w najbliższych dniach.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie