Ten konflikt na zawsze odmienił branżę gier. Oto jego historia

Już we wrześniu w sklepach pojawi się intrygujący thriller korporacyjny. Książki “Wojny konsolowe” fani gier nie mogą przegapić.

13 września dzięki wydawnictwu SQN do sklepów trafi nowa książka “Wojny konsolowe” autorstwa Blake J. Harrisa, której serwis PlanetaGracza.pl jest patronem książki. “Wojny konsolowe” opowiadają historię konfliktu Nintendo oraz Segi w latach 90., który rozgrzał całą branżę gier. Od tego czasu już nic nie było takie samo.

Książka dostępna jest obecnie w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu Empik.com w cenie 44,49 zł.

Warto skorzystać z okazji i już teraz zamówić “Wojny konsolowe” w niższej cenie, tym bardziej, że dostępna jest w twardej okładce.

W 1990 roku rynek gier wideo należał do Nintendo, a Sega była słabnącą firmą z wielkimi aspiracjami. Wtedy na scenę wkroczył Tom Kalinske – człowiek, który o grach nie wiedział nic, ale miał rzadki talent do wygrywania batalii skazanych na porażkę. Bezlitosne starcie przerodziło się w globalną wojnę korporacyjną prowadzoną na wielu frontach: od domowych salonów i szkolnych placów, przez sale zarządów, po Kongres Stanów Zjednoczonych. Brat wystąpił przeciwko bratu, dziecko buntowało się przeciw rodzicowi, Mario starł się z Sonikiem, Ameryka ponownie walczyła z Japonią. Książka “Wojny konsolowe” opiera się na ponad dwustu wywiadach z byłymi pracownikami Nintendo oraz Segi – czytamy na stronie internetowej wydawnictwa SQN.

Źródło: Wydawnictwo SQN.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

2 (KOMENTARZE) “Ten konflikt na zawsze odmienił branżę gier. Oto jego historia

 • 11 sierpnia 2017 at 12:17
  Permalink

  Lata 90. to moje dzieciństwo związane z grami, więc z chęcią zapoznam się z kulisami. Zawsze kibicowałem Nintendo, bo jakoś bardziej przemawiały do mnie ich gry, ale Soniki zwłaszcza te starsze, to także była miła odskocznia 🙂

  Reply
 • 10 sierpnia 2017 at 10:34
  Permalink

  Rzecz obowiązkowa na półce i oczywiście do przeczytania 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: