Ten konflikt na zawsze odmienił branżę gier. Oto jego historia

Ten konflikt na zawsze odmienił branżę gier. Oto jego historia
Newsy Polecamy

Już we wrześniu w sklepach pojawi się intrygujący thriller korporacyjny. Książki “Wojny konsolowe” fani gier nie mogą przegapić.

13 września dzięki wydawnictwu SQN do sklepów trafi nowa książka “Wojny konsolowe” autorstwa Blake J. Harrisa, której serwis PlanetaGracza.pl jest patronem książki. “Wojny konsolowe” opowiadają historię konfliktu Nintendo oraz Segi w latach 90., który rozgrzał całą branżę gier. Od tego czasu już nic nie było takie samo.

Książka dostępna jest obecnie w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu Empik.com w cenie 44,49 zł.

Warto skorzystać z okazji i już teraz zamówić “Wojny konsolowe” w niższej cenie, tym bardziej, że dostępna jest w twardej okładce.

W 1990 roku rynek gier wideo należał do Nintendo, a Sega była słabnącą firmą z wielkimi aspiracjami. Wtedy na scenę wkroczył Tom Kalinske – człowiek, który o grach nie wiedział nic, ale miał rzadki talent do wygrywania batalii skazanych na porażkę. Bezlitosne starcie przerodziło się w globalną wojnę korporacyjną prowadzoną na wielu frontach: od domowych salonów i szkolnych placów, przez sale zarządów, po Kongres Stanów Zjednoczonych. Brat wystąpił przeciwko bratu, dziecko buntowało się przeciw rodzicowi, Mario starł się z Sonikiem, Ameryka ponownie walczyła z Japonią. Książka “Wojny konsolowe” opiera się na ponad dwustu wywiadach z byłymi pracownikami Nintendo oraz Segi – czytamy na stronie internetowej wydawnictwa SQN.

Źródło: Wydawnictwo SQN.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie