Książka, której fani gier nie mogą przegapić

“Wojny konsolowe” to thriller korporacyjny o jednym z najbardziej znanych konfliktów w branży gier.

Już od 13 września można zakupić w polskich sklepach książkę “Wojny konsolowe” autorstwa Blake J. Harrisa. Polskim wydawcą jest SQN, a serwis PlanetaGracza.pl patronem. Co w książce jest fascynującego? Przede wszystkim historia konfliktu Nintendo oraz Segi w latach 90., który rozgrzał całą branżę gier.

Książka dostępna jest obecnie w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu Empik.com w cenie 44,49 zł.

Warto skorzystać z okazji i już teraz zamówić “Wojny konsolowe” w niższej cenie, tym bardziej, że dostępna jest w twardej okładce.

W 1990 roku rynek gier wideo należał do Nintendo, a Sega była słabnącą firmą z wielkimi aspiracjami. Wtedy na scenę wkroczył Tom Kalinske – człowiek, który o grach nie wiedział nic, ale miał rzadki talent do wygrywania batalii skazanych na porażkę. Bezlitosne starcie przerodziło się w globalną wojnę korporacyjną prowadzoną na wielu frontach: od domowych salonów i szkolnych placów, przez sale zarządów, po Kongres Stanów Zjednoczonych. Brat wystąpił przeciwko bratu, dziecko buntowało się przeciw rodzicowi, Mario starł się z Sonikiem, Ameryka ponownie walczyła z Japonią. Książka “Wojny konsolowe” opiera się na ponad dwustu wywiadach z byłymi pracownikami Nintendo oraz Segi – czytamy na stronie internetowej wydawnictwa SQN.

W okolicach 13 września na łamach naszego serwisu pojawi się recenzja książki “Wojny konsolowe”. Już teraz zachęcamy do śledzenia naszego serwisu PlanetaGracza.pl!

Źródło: Wydawnictwo SQN.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.