Aktor głosowy Kratosa prosi, abyście ogarnęli się z tymi wojnami konsol

Wojny konsolowe mają się zakończyć - nawołuje aktor głosowy Kratosa
Newsy PC PS4 PS5

Wojny konsolowe to temat w zasadzie tak samo stary, jak i same konsole. Aktor głosowy Kratosa z God of War prosi graczy, aby się wzajemnie szanowali.

Christopher Judge to nie tylko aktor głosowy znany ze swojego charakterystycznego tonu jako Kratos w God of War, ale również posiadacz tytułu najdłuższego mówcy na The Game Awards 2022. Czym jednak zasłynął tym razem? W sumie niczym szczególnym. Warto jednak zwrócić uwagę na jego słowa, bo ma wiele racji.

Judge niedawno wygrał jednak również nagrodę BAFTA za fenomenalne sportretowanie Kratosa w God of War Ragnarok. Tym razem nie dostaliśmy po raz kolejny wybitnie długiej przemowy, ale za to bardzo sensowną. I, jeśli mam być szczery, trochę mi wstyd za to, że nawet tak popularne persony w świecie gamingu zwracają uwagę na jeden z najstarszych, ale i najbardziej męczących problemów tej branży. Chodzi, rzecz jasna, o wojny konsolowców.

Dziękuję moim fanom. Bądźcie dla siebie milsi. Macie więcej wspólnego niż to, co was dzieli. Nieważne, jaką platformę kochacie, nieważne, jaką grę kochacie, wciąż jesteście częścią społeczności graczy i dajcie sobie nawzajem spokój.

– prosi Christopher Judge (za PC Gamer)

Apel aktora nie jest niczym szczególnym, bo twórcy gier od lat proszą, aby gracze nie byli wobec siebie tak zawistni ze względu na ulubioną konsolę, na której grają. Wojny konsol to dość toksyczne zjawisko, porównywalne m.in. z typowym meczem w Overwatch. PlayStation chyba rozumie to doskonale, bo firma wypuszcza coraz więcej gier na PeCety. Przypadek TLoU pokazuje jednak, że nie zawsze jest to dobra wiadomość…

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie