Reboot Kruka w końcu z datą premiery. Bill Skarsgård w głównej roli

Kruk Reboot - znamy datę premiery filmu | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Legenda powraca po latach tułaczki przez nicość. Reboot filmu Kruk z Billem Skarsgårdem w głównej roli zadebiutuje w pierwszej połowie 2024 roku!

Mało który film ma za sobą tak trudną historię jak reboot Kruka. Oryginał jest uznawany po dziś dzień za jeden z najlepszych filmów na podstawie komiksów, a rola Brandona Lee, który w tragicznym wypadku zginął na planie, wspominana jest ciepło od lat. Później doczekaliśmy się kolejnych filmów w serii, ale żaden nie okazał się już tak udany. Dlatego cieszy, że uniwersum w końcu powraca.

Reboot filmu Kruk z datą premiery!

Reboot filmu Kruk zadebiutuje w kinach 7 czerwca 2024 roku, jak poinformowali twórcy. Za jego reżyserię odpowiada Rupert Sanders (Ghost in the Shell, Fundacja), a w roli Erica Dravena ujrzymy Billa Skarsgårda. Co ciekawe, od lat odtwórcy głównej roli się zmieniają. Wcześniej brano pod uwagę Jasona Momoę, Bradleya Coopera czy nawet Ryana Goslinga. W końcu stanęło na aktorze znanym m.in. z filmów Barbarzyńcy czy To (w roli Pennywise’a!), co może wydawać się całkiem ciekawym strzałem. Na planie wspierała go również wokalistka FKA Twigs odgrywająca rolę jego dziewczyny. Pojawią się również Laura Birn, Sami Bouajila i Jordan Bolger.

Bratnie dusze Eric Draven (Skarsgård) i Shelly Webster (FKA Twigs) zostają brutalnie zamordowani, gdy dopadają ich demony jej mrocznej przeszłości. Mając szansę uratować swoją prawdziwą miłość, poświęcając siebie, Eric wyrusza w poszukiwaniu bezlitosnej zemsty na ich zabójcach, przemierzając światy żywych i umarłych, aby naprawić to, co złe.

– czytamy w opisie fabuły

Twórcy sięgają więc po absolutną klasykę, a film opowie historię znaną z komiksów czy pierwszej części z 1994 roku. Na razie nie mamy więcej informacji ani nawet żadnych materiałów. Skoro jednak premierę zaplanowano na czerwiec, możemy wkrótce spodziewać się zwiastuna.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie