Reebot Kruka na pierwszym zwiastunie. Fani nie są pocieszeni

Kruk na zwiastunie. Fani nie są zadowoleni | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Kruk dostał pierwszy zwiastun, który został przyjęty dość mieszanie. Nie sposób jednak odmówić filmowi brutalności, choć czy to wystarczy, aby przekonać fanów?

Chyba nie, skoro obecnie liczba “łapek w dół” (dzięki wtyczce w Chrome) wynosi około 50 tys., a tych w górę jest “zaledwie” niecałe 40 tys. Różnica dość spora, szczególnie jak na zwiastun filmu.

Reboot filmu Kruk – zwiastun wywołuje mieszane opinie

Gdy ukochana Erica Dravena zostaje zamordowana, chłopak powstaje z martwych dzięki kruczym mocom, które wyposażają go w nadludzkie zdolności i nieśmiertelność. Skąd to znacie – to oczywiste. Pierwotnie film na podstawie popularnej serii komiksów z Brandonem Lee w głównej roli zadebiutował w 1994 roku i z miejsca stał się jedną z najlepszych adaptacji komiksów. Mroczny, gotycki klimat i ślepa zemsta spowodowały, że dziś to film wręcz kultowy.

Reboot niekoniecznie oddaje ducha oryginału, bo twórcy wyraźnie celują w dzisiejszą, młodą widownię. Nic dziwnego, że fani zareagowali na materiał mieszanie, dając temu głośny wyraz na YouTubie i w social mediach. Wiele komentarzy wspomina oryginalny film i świetną rolę Brandona Lee. Część komentujących zarzuca żerowanie na nostalgii, ale sporo osób zgadza się co do tego, że ten film w ogóle nie jest dziś potrzebny.

Nowy Kruk zapowiada się dość ciekawie, choć bardziej pod względem antybohaterskiej wersji Johna Wicka, a nie reinkarnacji uwielbianego komiksu. Na ten moment zapowiada się na to, że Bill Skarsgård może mocno sprawdzić się w swojej roli, ale czy ogólna jakość filmu również będzie na wysokim poziomie? No cóż, pozostaje nam czekać. Nowy Kruk trafi na ekrany kin już 7 czerwca 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie