Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 komentarz

Konsolę PlayStation 5 będzie bardzo trudno przegrzać

Sony poprzez aktualizacje gier, pozwoli na zmianę szybkości wentylatora w produkcjach wydawanych na PlayStation 5.

Rozwiązanie zaproponowane przez Japończyków, ma pozwolić na dynamiczne chłodzenie sprzętu w zależności od sytuacji na ekranie. Grając nieprzerwanie przez kilka godzin, możemy narazić sprzęt na przegrzanie. Wówczas prawdopodobne jest, że konsola PS5 automatycznie zadba o chłodzenie, dzięki czemu nie doświadczymy konsekwencji związanych z zawieszeniem się gry, czy pojawieniem się na ekranie artefaktów

Tego rodzaju funkcjonalne rozwiązanie zaproponowane przez Sony, na pewno okaże się znaczącym ułatwieniem dla wielu osób. Dotychczas gracze (szczególnie w upalne dni), musieli sobie radzić w sposób mniej konwencjonalny.

Słyszeliśmy o przypadkach włączania wentylatora skierowanego w stronę konsoli czy stosowaniu podkładki chłodzącej. Niejednokrotnie pomagała też zmiana położenia sprzętu, tak by nie znajdował się w ciasnej, zabudowanej wnęce. Z kolei gracze komputerów klasy PC zmniejszali detale, by nie obciążać podzespołów.

Dynamiczna zmiana szybkości wentylatora zaproponowana przez Sony, z pewnością pozwoli zadbać o optymalną temperaturę sprzętu, przedłużając przy tym jego żywotność.

A czy Wasz sprzęt odmawiał posłuszeństwa, gdy na dworze żar lał się z nieba?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się