Koniec PlayStation 3? Dystrybucja w Nowej Zelandii wstrzymana, kiedy kolejne rynki?

Taka informacja raczej nie powinna nikogo dziwić. Prędzej czy później Sony musi przestawić się wyłącznie na nowy sprzęt, czyli PlayStation 4.

Każda konsola musi w końcu ustąpić miejsca swojemu następcy i choć PS3 mogłoby jeszcze niejedno pokazać, niestety powoli trzeba się żegnać z tym sprzętem.


Zaczęło się od przecieku, który pojawił się na Facebooku sklepu Mighty Ape Games. Firma oświadczyła, że kończy sprzedaż PlayStation 3, po czym szybko usunęła wpis ze swojej strony. Plotka jednak poszła w świat i jeden z serwisów postanowił zapytać oddział Sony w Nowej Zelandii, czy coś jest na rzeczy. I tak ploteczka przerodziła się w oficjalną wiadomość.

– SCENZ nie będzie dłużej dostarczać konsol PlayStation 3 do swoich sprzedawców, jednak platforma jest nadal dostępna w sklepach na teranie całej Nowej Zelandii i będzie wspierana jeśli chodzi o akcesoria oraz nadchodzące gry – wyjaśnia nowozelandzki oddział firmy na łamach serwisu Those Gamers.

Oznacza to tyle, że jeśli w sklepach wyczerpie się zapas konsol PS3, nowe nie będą już do nich dostarczane. Czyli powolny koniec, który zajmie pewnie kilka miesięcy.

Ciekawe, jak Sony rozegra sytuację w innych państwach i czy wkrótce podobne komunikaty nie pojawią się odnośnie kolejnych rynków.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

50 Shares
Share50
+1
Tweet