Kolejny pokaz Xbox Series X skupi się na grach. Liczymy na exclusive’y

Zanim dojdziemy do premiery Xbox Series X, Microsoft z pewnością zorganizuje jeszcze wiele pokazów sprzętu. Poznaliśmy już specyfikację, zatem co teraz? Oczywiście – gry! I to będzie kolejny krok amerykańskiego giganta.

Nie wiemy jeszcze “kiedy”, ale wiemy “co” – no, przynajmniej ogólnie. Phil Spencer wyjawił bowiem na Twitterze, że kolejnym krokiem w drodze do premiery nowej konsoli jest pokaz gier na Xbox Series X.

Jeden z fanów zapytał, co zobaczymy na nadchodzącym pokazie Microsoftu, na co Spencer odpowiada: Wczoraj sprawdziłem plany dalszego dzielenia się informacjami przed premierą. Zespół wykonuje świetną pracę i dostosowuje się do potrzeb. Nigdy nie byłem bardziej podekscytowany planami Xbox. Słyszeliśmy, chcesz przejrzystości / autentyczności. Planujemy utrzymywać nasze pokazy w tym tonie, kolejny krok nie wymaga zbyt wiele czekania (gry).

I w sumie ten ostatni wyraz zdradza, że na kolejnym pokazie Microsoftu zobaczymy gry na Xbox Series X. Jest to z pewnością świetna wiadomość, bo specyfikacja specyfikacją, a i tak najważniejsze są gry.

Pytanie, czy Microsoft wykorzysta potencjał swoich wewnętrznych zespołów również na ekskluzywne produkcje singleplayer dla konsoli. Pewnie skończy się i tak, że zobaczymy je również na PC, lecz cóż z tego. Porządne tytuły dla jednego gracza z pewnością przyciągnęłyby do “zielonych” nowych graczy i byłyby dobrą odskocznią od pomysłów, które serwuje nam Sony.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: