Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Kod gry Watch Dogs Legion trafił w ręce hakerów

Cyberprzestępcy z grupy Egregor grożą upowszechnieniem kodu źródłowego Watch Dogs Legion.

Hakerzy szantażują studio Ubisoft. Jeżeli przedstawiciele francuskiej firmy nie sypną groszem, to ich dane zostaną udostępnione w sieci. Winowajcy najpewniej zaszyfrowali pożyczone dane, tak więc bez zdjęcia blokady, odzyskanie zasobów na niewiele się zda francuskiej firmie.

Atak został przeprowadzony przy zastosowaniu metody ransomware. Wykorzystuje ona szkodliwe oprogramowanie, by zablokować dostęp do systemu komputerowego. W wyniku tego, jeśli ofiara nie spełni określonych warunków (w tym wypadku nie zapłaci okupu), danych nie będzie można odczytać.

Gra Watch Dogs Legion ukaże się na platformach: PC, PS4, PlayStation 5, Xbox One i Series X oraz Google Stadia dnia 29 października. Nic nie wskazuje na to aby opisany incydent miał przyczynić się do przesunięcia premiery. Twórcy poinformowali również, że w ich najnowszą produkcję będziemy mogli zagrać w trybie offline.

Musicie przyznać, że nieszczęśliwym zrządzeniem losu jest fakt, że hakerzy zajęli się produkcją opowiadającą o hakerach…

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się