John Madden nie żyje. EA żegna legendarnego trenera futbolu amerykańskiego

John Madden
Newsy

National Footbal League (NFL) poinformowało, że 28 grudnia zmarł John Madden. Słynny trener i komentator futbolu amerykańskiego miał 85 lat. Nie ujawniono przyczyny jego śmierci.

Electronic Arts opublikowało oświadczenie, w którym pożegnało trenera. Jego nazwiskiem były sygnowane symulatory futbolu amerykańskiego produkowane przez EA Sports, które pojawiają się na rynku nieprzerwanie od 1988 roku.

Dziś straciliśmy bohatera. John Madden był synonimem futbolu przez ponad 50 lat. Jego wiedza na temat gry nie miała sobie równych, podobnie jak miłość do niej i uznanie dla każdego, kto stawiał kroki na boisku. Pokorny mistrz, chętny nauczyciel i na zawsze trener. Nasze serca i wyrazy współczucia kierujemy do rodziny, przyjaciół i milionów fanów Johna. Będzie nam go bardzo brakowało, zawsze będziemy go pamiętać i nigdy nie zapomnimy.
Dziękujemy, trenerze.

Oświadczenie EA Sports

John Madden zdobył łącznie 16 nagród Emmy, a w 2006 roku został także włączony do Pro Football Hall of Fame. Był znany nie tylko jako trener i twarz gier Electronic Arts, ale cieszył się też ogromną popularnością jako komentator sportowy, którego rolę objął w wieku 42 lat po zakończeniu kariery zawodowego trenera drużyn futbolu amerykańskiego.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie