Polska gra o Janosiku do sprawdzenia za darmo. Pobierajcie już teraz

Janosik - nowa polska gra. Do sprawdzenia za darmo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Janosik 2 to jedno z ciekawszych demo dostępnych w ramach Steam Next Fest. Produkcję można sprawdzać do woli i da się to zrobić za darmo!

Kultowy bohater Janosik powraca, ale nie w formie filmu czy serialu, a… gry wideo. I to w postaci drugiej części bardzo ciekawej platformówki zmieszanej z metroidvanią.

Janosik 2 na Steam dostępne za darmo

Niedawno rozpoczęło się jedno z najbardziej uwielbianych wydarzeń wśród graczy korzystających z PeCetów. Steam Next Fest to festiwal pozwalający za darmo pobierać i grać przez ograniczony czas w setki dem gier. Głównie to niskobudżetowe tytuły indie, ale da się wśród nich znaleźć wiele perełek. Jedną z nich omawiam niżej, a po pozostałe odsyłam do wcześniejszego tekstu.

Janosik – Highlander Precision Platformer to wydana w 2020 gra dostępna na Steam całkowicie w formie free-to-play. Twórcy tej pixel-artowej platformówki dla fanów retro powracają już w 2024 roku. Tym razem wydają tytuł o wdzięcznej nazwie Janosik 2, stanowiący kontynuację, ale zarazem ulepszenie poprzedniczki. Demo gry możecie pobrać bez żadnych opłat na Steam!

Tym razem deweloperzy zapewniają o jeszcze większej liczbie atrakcji. Gra miesza ze sobą retro stylistykę z wymagającymi sekcjami platformowymi oraz walką, dorzucając do tego wszystkiego pomysły rodem z metroidvanii. No i wcielimy się w Janosika!

Janosik 2 to retro gra akcji z elementami metroidvanii. Przygotuj się na skakanie, cięcie, przewroty, nurkowanie, miażdżenie i walkę przez śmiertelne pułapki, psotnych złoczyńców oraz bossów, i więcej w tej kontynuacji Janosika.

– głosi opis na Steam

Jest więc teraz idealna okazja, aby korzystać i sprawdzić demo nadchodzącej premiery od Onix Games wcześniej. Pierwsza część może nie zyskała wielkiego rozgłosu, ale i tak cieszy się “bardzo pozytywnymi” opiniami na platformie Valve. Miejmy tylko nadzieję, że “dwójka” przekona do siebie nowych graczy i okaże się co najmniej tak samo udana.

Źródło: Steam

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie