Cliff Bleszinski: „Kojima zaoferował mi prace przy nowym Silent Hills”

0 komentarzy

Jaka była odpowiedź Bleszinskiego na propozycję współpracy?

Silent Hills, znane wcześniej pod roboczym tytułem P.T., miało być survival horrorem nad którym pracował Hideo Kojima oraz Guillermo del Toro. Niestety ze względu na konflikt Kojimy i Konami, prace nad grą zostały skasowane.

Okazuje się, że w prace nad grą miał być zaangażowany jeszcze jeden człowiek. Mianowicie Cliff Bleszinski. Właśnie zdradził jeden z większych sekretów, które stały za anulowanym projektem Silent Hills.

Kojima powiedział mi, że chce pracować razem ze mną w zespole odpowiedzialnym za Silent Hills w Los Angeles. Byłem tą propozycją zaszczycony, ale odmówiłem – podaje Cliff Bleszinski za pośrednictwem Twittera. Dlaczego odmówił? Tego niestety się już nie dowiadujemy. Przypuszczamy jedynie, że po prostu ze względu na liczne prace przy nadchodzącej grze Paragon sprawiły, że nie znalazł czasu na dodatkowy projekt. Oprócz Paragon, które ma się ukazać w tym roku, Epic Games pracuje też nad Fortnite, ale ta gra nie ma jeszcze wyznaczonej daty debiutu. Bleszinski ma więc co robić.

Kojima musiał zatem poszukać innej osoby na stanowisko dyrektora i producenta. Padło więc na wspomnianego del Toro.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się