Inside potwierdzone na PS4. Jest data premiery

Wcześniejsze plotki okazały się prawdziwe.

Posiadacze komputerów PC oraz konsol Xbox One mogą od jakiegoś czasu eksplorować mroczny świat Inside, tytułu stworzonego przez tych samych ludzi, którzy odpowiadają za świetne Limbo. Dwa dni temu sieć obiegła niepotwierdzona wiadomość, jakoby Inside miało pojawić się również na PlayStation 4. Według plotki tytuł miałby przywędrować na sprzęt od Sony pod koniec sierpnia.

Jeśli bardzo liczyliście na potwierdzenie tej informacji, właśnie to nastąpiło! Studio Playdead zdecydowało się ujawnić oficjalnie, że Inside zadebiutuje na PS4 za niecałe trzy tygodnie. Dokładna data premiery została wyznaczona na 23 sierpnia.

Ciekawe, czy na tym się skończy, czy też Inside pojawi się w późniejszym czasie również na innych sprzętach. Skoro w Limbo możemy zagrać nawet na urządzeniach przenośnych z systemami Android oraz iOS, to bardzo możliwe, że podobne w założeniach rozgrywki Inside doczeka się wersji mobilnych. W końcu to duży rynek, a zespół Playdead sugerował już, że chce rozszerzyć działalność na możliwe dużą liczbę platform.

O Inside

Inside ukazało się w pod koniec czerwca tego roku na Xboksie One, a na początku lipca na PC. To zręcznościowa gra platformowa dość mocno stylistycznie przypominająca Limbo – poprzednią grę studia PlayDead. W grze można też znaleźć nieco zagadek logicznych do rozwiązania.

W Inside nieznany chłopiec przemierza mroczny świat i ucieka przed polującymi na niego ludźmi. Następnie odkrywać zaczyna dziwne eksperymenty w miejscach, które odwiedza. O co w nich chodzi? Zapoznajcie się z Inside, to przekonacie się sami.

Inside zabezpieczone przez Denuvo

Zabezpieczenie Denuvo nie zostało jeszcze złamane i powoli zaczynają z niego korzystać najwięksi producenci gier – maksymalnie utrudniając życie piratom. Do tej pory nielegalnemu obiegowi opierają się takie produkcje jak Rise of the Tomb Raider, Mirror’s Edge Catalyst czy DOOM. Wykorzystanie zabezpieczenia Denuvo jest bardzo drogie, stąd dziwimy się, że małe studio zdecydowało się na taki krok. Z drugiej strony twórcy Insidestworzyli Limbo, bardzo udaną grę niezależną, więc być może dysponują odpowiednią gotówką, aby zainwestować w porządne zabezpieczenie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.