Połącz chory klimat Silent Hill z dynamiką Quake. I zagraj w Incision

Incision
Newsy PC Retro

Jak zobaczyłem trailer Incision, to poczułem się jak w pokręconym świecie Silent Hill. I trochę jak w DOOM, i trochę jak w Quake. Wszystko wymieszane, a efekt? BRUTALNY!

Zacznijmy od tego, że za Incision odpowiada jedna osoba, która chciała, byśmy przez cały czas obcowania z jego retro shooterem znajdowali się “na krawędzi fotela”. Gra jest połączeniem akcji oraz horroru, a co najważniejsze, wpadła właśnie na Steam, do wczesnego dostępu. Pierwszy rozdział oferuje około 4-5 godzin zabawy w cenie 42 zł z groszami (obecnie tytuł jest w promocji).

Wkraczając do świata Incision, dostajemy osiem rodzajów broni masowej zagłady, wszystkie z potężnymi alternatywnymi trybami strzelania. Jest rewolwer, strzelba i inne bajery. Mi najbardziej spodobała się włócznio-piła, która działa jak broń “rozpruwająca” dalekiego zasięgu lub jako piła tarczowa bliskiego zasięgu.

Sam opis świata gry już sprawia, że robi się gorąco: Świat Incision został przekształcony w żywy koszmar, w którym wiecznie pożerająca, wciąż rosnąca masa ciała i maszyny żyje w bezbożnej symbiozie. Wszystko, co uważamy za znajome i wygodne, zamieniło się w sieć piekielnych, zardzewiałych, pulsujących labiryntowych fabryk, które służą jako nerwy i organy jakiejś większej istoty, która tylko stara się łączyć, łączyć i rosnąć.

Zerknijcie na trailer i dajcie znać w komentarzu poniżej, czy porwał Was ten klimat!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie