I edycja x-kom CLASH już wkrótce!

I edycja x-kom CLASH już wkrótce!
E-sport Newsy PC

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w eliminacjach do pierwszej edycji turnieju gamingowego x-kom CLASH.

Już 11 i 12 czerwca 2016 r. w Hali Częstochowa przy ul. Żużlowej 4, najlepsi gracze z całej Polski rywalizować będą w grach CS:GO i League of Legends o pulę nagród sięgającą blisko 100 tysięcy złotych. Na uczestników czekać będą dedykowane punkty partnerów, Strefa Wolnego Grania oraz najpopularniejsi w kraju youtuberzy i cosplayerzy. Organizatorem wydarzenia jest x-kom. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Jeszcze kilka lat temu uznawany za subkulturę, dziś stanowi dyscyplinę, której popularność rośnie w zawrotnym tempie. Z formy spędzania wolnego czasu, gaming urósł do rangi dziedziny sportu, która interesuje coraz szerszą grupę ludzi. Także w Polsce nie brakuje wielbicieli wirtualnych zawodów. Obecnie e-sportem pasjonuje się prawie 550 tys. osób, a organizowane turnieje niekiedy wyprzedzają pod względem popularności mecze piłki nożnej. Najbliższym wydarzeniem skierowanym do fanów gamingu i nowych technologii będą mistrzostwa x-kom CLASH, dzięki którym Częstochowa stanie się jednym z najważniejszych miejsc na polskiej mapie e-sportu.

W weekend 11-12 czerwca 2016 r. w Hali Częstochowa (ul. Żużlowa 4) sympatycy elektronicznego sportu, będą mogli na żywo oglądać w akcji najlepszych polskich zawodników rywalizujących w finale turniejów League of Legends (sobota 11 czerwca) i Counter-Strike Global Offensive (niedziela 12 czerwca). W rozgrywkach eliminacyjnych mistrzostw wzięło udział ponad pół tysiąca osób skupionych w 128 drużynach. Wśród nich znalazły się m.in takie zespoły jak.: TEAM AGG, Dobry&Gaming, Pride Gaming, NoMercy, Team Refuse, Team RedBloods, czy x-kom team składający się z pracowników firmy x-kom. Do finału League of Legends zakwalifikowali się:, Bobaski, SZEF+6, Illuminar Honor Gaming oraz z zagranicznym składem – Overused, a do CS:GO: noMERCY, PRIDE Gaming, Team AGG oraz Dobry&Gaming. Czekają na nich nagrody o łącznej wartości blisko 100 tysięcy złotych. W przypadku obu gier będą one identyczne. Za zajęcie pierwszego miejsca zwycięskie drużyny otrzymają po 25 tys. zł, drugiego 10 tys. zł, a zespoły, które awansowały do półfinałów otrzymają zagwarantowane 2,5 tys. zł.

Pierwsza odsłona x-kom CLASH to prawdziwe święto graczy. Podczas dwudniowego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję nie tylko kibicować zawodnikom, ale także wziąć udział w konkursach, spotkać się i porozmawiać z popularnymi streamerami i youtuberami m.in. Rezim, Vertezem, Izakiem, czy zapoznać się z technologicznymi nowinkami. Na dedykowanych stoiskach partnerów – ASUS, DELL, Intel i Lenovo, będzie można przetestować najnowsze produkty, zakupić sprzęt, podzespoły i akcesoria, otrzymać gamingowe gadżety i wziąć udział w gamingowych turniejach. W specjalnej Strefie Wolnego Grania czekać będą najnowsze gry. Wydarzeniu towarzyszyć będą także pokazy najpopularniejszych cosplayerek w Polsce m.in. Violet, Madlencii, Issabel i Sandygraphy.

Mamy nadzieję, że pierwsza edycja x-kom CLASH nie tylko zwiększy zainteresowanie polską sceną e-sportową, ale także zapewni dawkę niezapomnianych emocji i atrakcji wszystkim gościom wydarzenia – podkreśla prezes x-kom Michał Świerczewski.

Źródło: x-kom

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie