Zamieniaj wodę w wino i teleportuj deski w nowej polskiej grze o Jezusie Chrystusie

I Am Jesus Christ dostanie niedługo darmowy prolog. Polska gra o Jezusie
Newsy PC

Nowa gra I Am Jesus Christ ma w przyszłym roku doczekać się premiery, ale już w tym zagramy w darmowy prolog. Zobaczcie zwiastun.

O polskim “symulatorze Jezusa Chrystusa” pisaliśmy już parokrotnie. Osobiście nigdy nie mogę nadziwić się pomysłowości deweloperów, którzy zamierzają wydać doprawdy dziwną grę. Może jednak w tym szaleństwie jest jakaś metoda? Nowy zwiastun pokazuje rzeczy niestworzone, by nie rzec – cuda! No ale skoro przecież na Steam wyszła Biblia

I Am Jesus Christ doczeka się darmowego prologu

I Am Jesus Christ ma zadebiutować w 2023 roku, ale w grudniu bieżącego roku dostaniemy darmowy prolog. Dzięki niemu będziemy mogli wypróbować pomysły twórców i przekonać się o tym, jak wiernie opowiedziana została historia Jezusa. O to drugie raczej byłbym spokojny, patrząc na nowy zwiastun produkcji.

Widzimy na nim tytułowego bohatera, który używa niewidzialności, aby zamienić wodę w wino na przyjęciu. Pomaga również łowić ryby za pomocą dziwnej kuli światła pod wodą. No i nie można zapomnieć o mocach “leczenia”. Jako Jezus wejdziemy w młodego chłopca (nie wiem, zmniejszymy się?), aby zniszczyć panoszące się w jego organizmie zarazki. Że dziwne? No co Wy, przecież to niemal jak biografia!

Nie wszystko jest jednak takie kolorowe, bo boskie moce ducha świętego również mają limitowaną manę. Aby ją odnowić, udamy się na krótką modlitwę. Wcześniejsze materiały pokazywały również walkę z siłami nieczystymi. Na karcie Steam gry czytamy, że w grze poznamy całą historię Jezusa Chrystusa, od jego narodzin, do zmartwychwstania.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie