Horror Silent Hills bez wsparcia Kojimy? Konami odnosi się do sprawy

Logo Kojima Productions zostało ściągnięte z oficjalnej strony tytułu Silent Hills. Gra powstanie pod skrzydłami innego zespołu?

To nie koniec zamieszania wokół Hideo Kojimy oraz Konami. W zeszłym miesiącu deweloper usunął nazwisko słynnego producenta z materiałów promocyjnych Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (tutaj więcej o sprawie), a teraz podobna sytuacja ma miejsce odnośnie Silent Hills.


Na oficjalnej stronie internetowej horroru nie zobaczymy już znaczka zespołu Kojima Productions, któremu przewodzi właśnie Hideo Kojima. Konami tłumaczy na łamach serwisu IGN, że podjęto taką decyzję, ponieważ postanowiono scentralizować działalność.

Czyżby oznaczało to, że prace nad grą powierzono komuś innemu? Według plotek, Kojima ma bowiem opuścić Konami po premierze MGS: The Phantom Pain. Jeśli tylko dowiemy się czegoś więcej na ten temat, na pewno Was poinformujemy.

Przypominamy, że Silent Hills to kolejna odsłona popularnej serii, która została zapowiedziana podczas imprezy Gamescom 2014. Tytuł zmierza jedynie na PlayStation 4 i nie wiadomo o nim póki co zbyt wiele. Hideo Kojima, który od początku był zamieszany w produkcję, mówił kilka miesięcy temu, że gra zostanie wydana najwcześniej w 2016 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet