Horizon: Zero Dawn – porównanie wersji PS4 vs PS4 Pro

Zobaczcie jak wyglądają różnice w grafice.

Pierwsze recenzje Horizon: Zero Dawn za nami, o czym możecie przekonać się w tym miejscu lub spoglądając poniżej. Natomiast filmik, który chcemy Wam teraz zaprezentować, związany jest z grafiką w grze. Chodzi dokładnie o porównanie tej z PlayStation 4 oraz wersji Pro konsoli Sony.

Horizon: Zero Dawn na PlayStation 4 Pro korzysta ze skalowania rozdzielczości na telewizorach 4K. Tradycyjnie zobaczycie też nieco więcej detali, co spowodowane jest między innymi podbicie rozdzielczości.

Recenzje Horizon Zero Dawn

Recenzje Horizon Zero Dawn potwierdzają, że mamy do czynienia z naprawdę solidną produkcją, która powinna zadowolić graczy gustujących w akcji ze szczyptą RPG.

Serwis Metacritic zebrał już 68 recenzji gry z całego świata. Średnia ze wszystkich ocen to wysokie 88/100. Recenzenci docenili dobrze skonstruowany i tętniący życiem świat, do którego zostaje wpuszczony gracz. Według serwisu Gamespot, dostajemy jeden z najlepszych tytułów z otwartym światem na konsole obecnej generacji, a Polygon dodaje, że mimo nudniejszych momentów od produkcji po prostu nie da się odejść.

IGN podkreśla z kolei w podsumowaniu swojej recenzji, że walka w Horizon Zero Dawn to czysta satysfakcja a zachowania mechanicznych przeciwników są tak różnorodne, że zawsze musimy najpierw pomyśleć, nim ruszymy do ataku.

Minusy? Poboczne questy mogłyby być nieco bardziej pomysłowe, w grze występują również drobne bugi.

Zdania odrębne? Serwis US Gamer – który wystawił grze ocenę 2,5/5 – uważa, że Horizon Zero Dawn to rozczarowanie, mdła bohaterka oraz powtarzalne zadania. No cóż, zdarzają się i takie opinie…

Ogólny obraz wyłaniający się z recenzji Horizon Zero Dawn jest jednak jak najbardziej pozytywny.

Recenzje Horizon Zero Dawn – wybrane oceny:

  • IGN – 9,3/10
  • GiantBomb – 5/5
  • Polygon – 9.5/10
  • Jimquisition – 9.5/10
  • Gamespot – 9/10
  • Game Informer – 8.8/10
  • Destructoid – 7.5/10
  • US Gamer – 2.5/5

Premiera Horizon Zero Dawn na rynku europejskim została zaplanowana na 1 marca tego roku. Tytuł pojawi się wyłącznie na PlayStation 4.

Horizon: Zero Dawn 2 to kwestia czasu?

Premiera Horizon: Zero Dawn zbliża się wielkimi krokami – gra będzie dostępna wyłącznie na PlayStation 4 już za dwa tygodnie (1 marca na rynku europejskim).

Nadchodząca produkcja od studia Guerrilla Games od samego początku zdobyła spore zainteresowanie graczy i jak zapewnia Sony, firma jest zadowolona z zamówień przedpremierowych na grę.

Jesteśmy zachwyceni reakcją fanów – przyznał w rozmowie z serwisem MCV Jon Edwards z Sony Interactive Entertainment UK. – Pre-ordery są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Gracze wydają się być podekscytowani nowymi doświadczeniami, jakie przyniesie gra. Odzwierciedla się to w zamówieniach przedpremierowych – dodał.

Możliwe, że Horizon: Zero Dawn zapoczątkuje nową serię gier na konsole od Sony. – Nic nie zostało dotychczas ogłoszone, lecz myślę, że istnieje duży potencjał, aby gra rozpoczęła dla nas nową serię. Musimy po prostu poczekać i zobaczyć – zaznacza Jon Edwards.

Na co poczekać? Oczywiście, na wyniki sprzedaży. Jeśli te okażą się zadowalające, kto wie, czy na rynku nie wyląduje Horizon: Zero Dawn 2. Chcielibyście?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.