Recenzje Horizon Zero Dawn – już wiadomo, ile jest warte nowe IP na PS4

W sieci pojawiło się kilkadziesiąt recenzji Horizon Zero Dawn.

Recenzje Horizon Zero Dawn potwierdzają, że mamy do czynienia z naprawdę solidną produkcją, która powinna zadowolić graczy gustujących w akcji ze szczyptą RPG.

Serwis Metacritic zebrał już 68 recenzji gry z całego świata. Średnia ze wszystkich ocen to wysokie 88/100. Recenzenci docenili dobrze skonstruowany i tętniący życiem świat, do którego zostaje wpuszczony gracz. Według serwisu Gamespot, dostajemy jeden z najlepszych tytułów z otwartym światem na konsole obecnej generacji, a Polygon dodaje, że mimo nudniejszych momentów od produkcji po prostu nie da się odejść.

IGN podkreśla z kolei w podsumowaniu swojej recenzji, że walka w Horizon Zero Dawn to czysta satysfakcja a zachowania mechanicznych przeciwników są tak różnorodne, że zawsze musimy najpierw pomyśleć, nim ruszymy do ataku.

Minusy? Poboczne questy mogłyby być nieco bardziej pomysłowe, w grze występują również drobne bugi.

Zdania odrębne? Serwis US Gamer – który wystawił grze ocenę 2,5/5 – uważa, że Horizon Zero Dawn to rozczarowanie, mdła bohaterka oraz powtarzalne zadania. No cóż, zdarzają się i takie opinie…

Ogólny obraz wyłaniający się z recenzji Horizon Zero Dawn jest jednak jak najbardziej pozytywny.

Recenzje Horizon Zero Dawn – wybrane oceny:

  • IGN – 9,3/10
  • GiantBomb – 5/5
  • Polygon – 9.5/10
  • Jimquisition – 9.5/10
  • Gamespot – 9/10
  • Game Informer – 8.8/10
  • Destructoid – 7.5/10
  • US Gamer – 2.5/5

Premiera Horizon Zero Dawn na rynku europejskim została zaplanowana na 1 marca tego roku. Tytuł pojawi się wyłącznie na PlayStation 4.

Horizon: Zero Dawn 2 to kwestia czasu?

Premiera Horizon: Zero Dawn zbliża się wielkimi krokami – gra będzie dostępna wyłącznie na PlayStation 4 już za dwa tygodnie (1 marca na rynku europejskim).

Nadchodząca produkcja od studia Guerrilla Games od samego początku zdobyła spore zainteresowanie graczy i jak zapewnia Sony, firma jest zadowolona z zamówień przedpremierowych na grę.

Jesteśmy zachwyceni reakcją fanów – przyznał w rozmowie z serwisem MCV Jon Edwards z Sony Interactive Entertainment UK. – Pre-ordery są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Gracze wydają się być podekscytowani nowymi doświadczeniami, jakie przyniesie gra. Odzwierciedla się to w zamówieniach przedpremierowych – dodał.

Możliwe, że Horizon: Zero Dawn zapoczątkuje nową serię gier na konsole od Sony. – Nic nie zostało dotychczas ogłoszone, lecz myślę, że istnieje duży potencjał, aby gra rozpoczęła dla nas nową serię. Musimy po prostu poczekać i zobaczyć – zaznacza Jon Edwards.

Na co poczekać? Oczywiście, na wyniki sprzedaży. Jeśli te okażą się zadowalające, kto wie, czy na rynku nie wyląduje Horizon: Zero Dawn 2. Chcielibyście?

Horizon: Zero Dawn – siedem minut hakowania, walki i eksploracji

Czekając na premierę możemy oglądać kolejny filmik z gry, w którym nasza bohaterka Aloy pochwali się umiejętnością strzelania z łuku, hakowaniem mechanicznych dinozaurów czy jazdą wierzchem na oswojonej gadzinie. Zajrzymy również do jednej z osad, gdzie można chwilę odetchnąć i spotkać innych przedstawicieli ludzkiego gatunku, a na sam koniec wespniemy się na prawdziwego giganta, po którego zhakowaniu odkryjemy kolejny fragment mapy świata.

Horizon: Zero Dawn – mapa świata i świetna reklama TV

Wysokie szczyty pokryte śniegiem, zielone lasy czy kaniony i tereny bardziej pustynne – takie miejsca odwiedzimy w nadchodzącym Horizon: Zero Dawn, które zadebiutuje ekskluzywnie na konsoli PlayStation 4 już za dwa tygodnie. 28 lutego czeka nas premiera światowa, a 1 marca tytuł wyląduje w Europie.

Zerkając na poniższą mapę świata Horizon: Zero Dawn możecie jeszcze zobaczyć, że w każdym regionie znajdziemy główną osadę oraz pomniejsze obozowiska ludzi, którzy w ogarniętym przez inteligentne maszyny świecie przyszłości będą próbowali powrócić na szczyt łańcucha pokarmowego.

Pod mapą wrzucamy z kolei naprawdę niezłą reklamę telewizyjną Horizon: Zero Dawn, która jest emitowana na terenie Wielkiej Brytanii. Filmik przedstawia przemianę wielkiej metropolii w wielkie bagno, które prawdopodobnie sami sobie zgotowaliśmy i teraz należy tylko w nie wdepnąć.

Mapa Horizon: Zero Dawn (kliknijcie prawym przyciskiem myszki i otwórzcie w nowej karcie, by powiększyć).

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.