Horizon Zero Dawn z kolejną aktualizacją na PC

Horizon Zero Dawn z kolejną aktualizacją na PC
PC

Horizon Zero Dawn w wersji PC dostało aktualizację 1.11.1. Tym razem twórcy zadbali o naprawienie bugów, które dosłownie uniemożliwiały grę.

Choć na ustach wszystkich głównie znajduje się Horizon Forbidden West, twórcy wciąż naprawiają swoją wcześniejszą produkcję.

Horizon Zero Dawn PC z aktualizacją 1.11.1

Horizon Zero Dawn miało stosunkowo wyboisty start na PC, gdyż wielu graczy skarżyło się na problemy z optymalizacją i inne bugi. Osobiście nie spotkałem się z tymi niedogodnościami, ale twórcom i tak dość szybko udało się uporać z problemami.

Niestety – nie wszystkimi. W najnowszym poście studia Guerilla, deweloperzy zapewniają, że wersja PC może liczyć na kolejne poprawki. Nowy patch wyróżnia się numerem 1.11.1 i naprawi jeden, dość mocno irytujący błąd.

Najnowsza aktualizacja została wymierzona przede wszystkim w zlikwidowanie problemu z wywalaniem do pulpitu, gdy korzystamy z kart graficznych z rodziny GTX 600/700. To, rzecz jasna, nie wszystko.

Całkowita lista poprawek w aktualizacji 1.11.1:

  • Naprawa błędu TAA na kartach z serii NVidia GTX 600/700 powodującego crashe;
  • Naprawa błędu w przypadku uruchomienia gry z włączonym DLSS na komputerze nieobsługującym DLSS;
  • Poprawka umożliwiająca zmianę domyślnego poziomu jakości DLSS z ultra wydajność na ultra jakość;
  • Naprawiono problem czarnej renderowanej klatki zaraz po włączeniu DLSS;
  • Naprawiono stosowanie wstępnych ustawień automatycznego wykrywania podczas pierwszego/czystego uruchomienia gry.

Widzimy więc, że twórcy nie tylko umożliwiają grę osobom, które mogły mieć problem z jej uruchomieniem, ale doczekaliśmy się również drobnych ulepszeń stabilności i obsługi DLSS.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie