Hitman nie wyciska 60 fps-ów nawet z kartą Titan X?

Coraz więcej materiałów z zamkniętych testów alpha przedostaje się do sieci. Widać, że na obecnym stadium produkcji Hitman ma problemy z wydajnością.

Co oczywiście nie oznacza, że ostatecznie gra może chodzić jak marzenie. Jednak teraz do ideału jeszcze sporo brakuje.


Jeden z użytkowników YouTube, o nicku polaric90, wrzucił do sieci gameplay z testów i widać, że przy dużej liczbie postaci na ekranie Hitman wyciska około 35-45 klatek na sekundę. Niby nieźle, lecz jeśli weźmiemy pod uwagę, że gracz ma na pokładzie swojego peceta kartę graficzną Titan X, sytuacja nie wygląda już tak różowo. Możliwe jednak, że w tym przypadku klateczki poleciały w dół przez słaby procesor. Niestety polaric90 nie podał, na jakim gra była testowana.

Inny YouTuber (DavideLolli97) testował natomiast Hitmana z procesorem Intel i5 4690K oraz grafiką GTX970. Blaszak był wyposażony również w 8 GB pamięci RAM. W tym przypadku płynność potrafiła zanurkować w tłumie postaci nawet pod 30 fps-ów.

A jak sprawa wygląda z procesorem Intel Core i7 4790k 4.0 GHz, grafiką GTX 970 oraz 16 GB pamięci DDR3 na pokładzie? Takim sprzętem dysponował Computatrum, który również podzielił się filmikiem na YouTube. Ile klatek na sekundę pokazał Hitman? Średnio 40-45.

Miejmy nadzieję, że w dniu premiery Hitman będzie dobrze zoptymalizowany i zaoferuje płynniutką i przyjemną rozgrywkę.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

32 Shares
Share32
+1
Tweet