Hellraid jednak bez Early Access

Smutną wiadomość przekazał Techland na swoim facebookowym profilu. Pówód? Rozwój firmy.

Producent gry Hellraid – firma Techland – w swoim liście do fanów oświadczył, że w przypadku wspomnianego tytułu nie będzie możliwości wcześniejszego dostępu, tzw. Steam Early Access. Twórcy tłumaczą się tym, że zespół tworzący grę jest teraz trzykrotnie większy niż na początku. Daje to furtkę nowym możliwościom, ale zamyka wcześniejszemu dostępowi.

Nowe możliwości, jakie się przed nami otworzyły, skłoniły nas do ponownego przemyślenia kwestii wypuszczenia wcześniejszej wersji gry i ostatecznie zdecydowaliśmy się z tego planu zrezygnować. Naszym zdaniem formuła Early Access nie pasuje już do gry o skali Hellraida i mogłaby w niewłaściwy sposób prezentować nasz produkt – tłumaczy polskie studio.

Techland zdaje sobie sprawę ze skutków swojej decyzji, jednak twórcy są dobrej myśli i wierzą, że gracze dostaną solidnie dopracowany produkt, który przejdzie ich oczekiwania.

Studio informuje, że Hellraid jest już w zaawansowanym stadium i nabiera oczekiwanego kształtu. Obiecano również, że wraz z początkiem nowego roku poznamy więcej informacji. Pozostaje czekać i mieć nadzieję, że data premiery (marzec 2015) nie ulegnie zmianie. Przypominamy, że tytuł jest szykowany na PC oraz konsole nowej generacji: PS4 i Xbox One. Edycja gry na PlayStation 3 i X360 została anulowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: