Techland anuluje edycje gry Hellraid dedykowane PlayStation 3 i Xboksowi 360

Polskie studio zamierza się skupić wyłącznie na next-genach i PC.

Poinformowano również, że firma opracowuje zupełnie nowy silnik graficzny (Chrome Engine 6), który zostanie zaimplementowany w wersji przeznaczonej na PS4 i Xboksa One. Właściciele komputerów już jesienią będą mogli zapoznać się z wczesną wersją tytułu w ramach Steam Early Access. Premiera w pełni ukończonej produkcji została z kolei ustalona na przyszły rok.

Hellraid to pierwszoosobowa gra akcji rozgrywająca się w realiach fantasy i koncentrująca się na eksterminowaniu hord wrogów. Walczyć będziemy mogli zarówno przy wykorzystaniu broni białej jak i magii. Na początku rozgrywki wybierzemy klasę postaci, dokonamy selekcji spośród czterech profesji: wojownika, maga, paladyna i łotrzyka. Rzecz jasna każda z nich charakteryzuje się innymi zdolnościami, co warunkować będzie odmienny styl rozgrywki.


Tytuł pozwoli na grę w pojedynkę, chociaż twórcy zachęcają nade wszystko do zabawy w trybie multiplayer. Pomimo, że Hellraid trudno nazwać pełnoprawną grą RPG, to tytuł wrocławskiego studia pozwoli na rozwój kierowanych przez nas postaci. Dane nam będzie ulepszać jedno z trzech drzewek rozwoju, które zawierać będą zarówno umiejętności aktywne oraz pasywne.

Najnowszy zwiastun przedstawia trzy tryby rozgrywki: zręcznościowy, fabularny oraz areny.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

3 Shares
Share3
+1
Tweet