Hellblade: Senua's Sacrifice

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Hellblade: Senua’s Sacrifice na porównaniu grafiki. Jak wypada patch na next-geny?

W sieci pojawiło się porównanie grafiki w Hellblade: Senua’s Sacrifice przed i po aktualizacji na next-geny. Xbox Series gwarantują dużo lepszą oprawę.

Ninja Theory udostępniło właśnie next-genową aktualizację do Hellblade. Ukazała się ona na razie tylko na Xbox Series, ale deweloperzy pracują nad jej wersją na PC. Niestety, o łatce na PS5 możemy zapomnieć.

Zmian jest sporo i dotyczą one oprawy wizualnej. Grafika zaliczyła spory przeskok i twórcy przygotowali między innymi wsparcie ray-tracingu. Co więcej, poprawiono rozdzielczość wyświetlania i inne elementy strony wizualnej gry.

W sieci pojawiły się już pierwsze porównania rozgrywki przed i po next-genowej aktualizacji. Zmian nie brakuje i już na pierwszy rzut oka widać, że Ninja Theory nie poszło na łatwiznę. Można śmiało powiedzieć, że widać tu moc nowej generacji konsol. Poniżej zobaczycie wstępne porównanie.

Moim okiem największe różnice widać w oświetleniu. Światłą padające na Senuę i jej okolicę są dużo bardziej naturalne względem wersji gry z Xbox One. Dodatkowo wydaje mi się, że gra jest nieco jaśniejsza. Widać też, że oprawa jest znacznie bardziej szczegółowa. Hellblade: Senua’s Sacrifice wygląda po prostu nieporównywalnie lepiej na Xbox Series, choć i na Xbox One zestarzało się z gracją.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się