Blizzard zapowiada zmiany i przedstawia nowe karty w Hearthstone

Blizzard przedstawia nowości, które niedługo mają wylądować w karciance Hearthstone. 

Arena to tryb, w którym gracze mogą tworzyć 30-kartowe talie z losowo oferowanych kart i walczyć z innymi o nagrody. Ten tryb gry jest wyzwaniem nawet dla najlepszych twórców talii w społeczności gry Hearthstone.

Twórcy gry stale pracują nad ulepszaniem tego trybu gry, dlatego dzisiaj zapowiadają zmiany, które wkrótce zostaną wprowadzone na Arenie. Główny projektant systemów Kris Zierhut opowiada o tych zmianach w poniższym materiale wideo.

Hearthstone – nadchodzące zmiany na Arenie:

  • Podczas każdego wyboru na Arenie gracz otrzyma ofertę wyboru spośród 3 kart o podobnym poziomie mocy, ale o różnej rzadkości. To oznacza, że wszystkie karty powinny być przydatne, ale to zadaniem gracza będzie wybranie tej, która najlepiej pasuje do talii, którą buduje.
  • Karty legendarne wciąż będą pojawiać się oddzielnie od kart o innej rzadkości. Jednakże, wszystkie 3 karty legendarne będą posiadać zbliżony poziom mocy.
  • Wybór nr 1, 10, 20 i 30 w trakcie tworzenia talii wciąż będzie zawierał gwarantowaną kartę rzadką lub lepszą wśród dostępnych propozycji.
  • Prawdopodobieństwo otrzymania kart klasowych, zaklęć i Broni wciąż będzie takie samo, jednak zmaleje prawdopodobieństwo otrzymania kart poniżej średniej wartości.

Hearthstone – nowe karty

Podczas ubiegłorocznego BlizzConu zespół Hearthstone poprosił uczestników panelu o pomoc w wyborze 9 kart klasowych, które zostaną stworzone specjalnie dla trybu Areny. Wraz z aktualizacją 10.4 karty te zostaną tymczasowo włączone do puli kart dostępnych przy tworzeniu talii w tym trybie gry.

Hearthstone – nowe karty

Wprowadzając te zmiany, chcemy, by gracze mieli do podjęcia więcej ciekawych decyzji przy tworzeniu talii na Arenę. Niezależnie od tego, czy wybór będzie wynikał z określonej synergii, strategii czy stylu gry, jesteśmy przekonani, że pozwoli graczom tworzyć bardziej spersonalizowane talie na Arenie. Kiedy zmiany wejdą w życie, karty, które obecnie nie znajdują się w puli kart Areny, wciąż pozostaną z niej wyłączone. Dodatkowo inne zasady Areny wpływające na częstotliwość występowania kart pozostaną niezmienione. Co więcej, zwiększona szansa na otrzymanie kart z najnowszego rozszerzenia zostanie tymczasowo wyłączona – podkreślają twórcy karcianki.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.