Dlaczego Joanne K. Rowling zabrakło w programie rocznicowym Harry’ego Pottera? Pisarka wyjaśnia sprawę

Harry Potter: 20 rocznica - Joanne K. Rowling o nieobecności w programie
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Joanne K. Rowling wyjaśniła oficjalnie, dlaczego zabrakło jej w programie Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu.

Potwierdziła tym samym dotychczasowe doniesienia. Portalowi Entertainment Weekly udało się poprawnie ustalić, że pisarka otrzymała zaproszenie, lecz z niego nie skorzystała, co w ostatnim czasie osobiście potwierdziła w audycji Graham Norton’s Radio Show Podcast:

„Poproszono mnie o udział. Zdecydowałam, że go nie wezmę. Uznałam, słusznie zresztą, że w tym chodzi bardziej o filmy niż o książki. Nikt nie powiedział, żebym nie przychodziła. Poproszono mnie o udział, a ja podjęłam taką decyzję”.

Początkowo podejrzewano, że nieobecność pisarki w rocznicowym programie jest wywołana jej wcześniejszymi transfobicznymi komentarzami. Autorka świata Harry’ego Pottera w swoich wypowiedziach nie zawsze traktuje transpłciowe kobiety z szacunkiem, przez co odcięło się od niej szerokie grono aktorów z jej filmów, z Emmą Watson i Rupertem Grintem na czele.

Program Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu, stworzony z okazji dwudziestolecia premiery pierwszego filmu z serii o młodym czarodzieju, można zobaczyć na platformie streamingowej HBO Max.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie