Harry Potter doczeka się rebootu? Warner Bros chce obsadzić nowych aktorów

Serial Harry Potter oficjalnie. HBO zapowiada serial na 10 lat
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Kultowa seria Harry Potter może doczekać się rebootu z nowymi nazwiskami i nowym pomysłem. Warner Bros rzekomo dłubie przy marce, z którą wiąże wielkie nadzieje.

Jakkolwiek wielkie kontrowersje nie krążyłyby wokół J.K. Rowling, nie da się zaprzeczyć, iż Harry Potter to wielka marka. The Wizarding World jednak dopiero się rozwija, bo WB może mieć ambitne plany na przyszłość franczyzy.

Harry Potter reboot brzmi… kontrowersyjnie

Raz na jakiś czas w internecie pojawiają się spekulacje i przecieki dotyczące przyszłości Harry’ego Pottera. Gigantyczna franczyza nie jest może stawiana w najlepszym świetle przez jej twórczynię, ale Warner Bros chyba nie zwraca na to uwagi. A przynajmniej mają nadzieję, że sprawa pewnie “rozejdzie się po kościach”. Dysponują w końcu swego rodzaju maszynką do zarabiania pieniędzy, co też planują skrzętnie wykorzystać.

Regularnie dostajemy przecieki o ewentualnej kontynuacji w formie filmu “Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, czy też serii rebootów albo nawet serialu. Nigdy nie są to potwierdzone informacje, ale chyba każdy widzi w nich sens. Wizarding World może być czymś znacznie większym, ale od dawna nie jest praktycznie w ogóle eksploatowane. I być może wkrótce się to zmieni. Pamiętajcie jednak, aby do nowych informacji podchodzić z dużą dozą dystansu, bo pochodzą one od nieoficjalnego źródła.

Insider Wdwpro napisał na Twitterze wiadomość, która jednych ucieszy, a drugich zaszokuje. WB chciałoby od nowa nakręcić całą serię filmów o czarodzieju z piorunem na głowie. Jest w tym rzekomo “zasługa” porażki Fantastycznych Zwierząt.

WBD podobno chce w ciągu najbliższych 3-5 lat zrestartować franczyzę filmową o Harrym Potterze, w tym dokonać recastingu.

– czytamy na Twitterze leakera

Nowi aktorzy i nowy pomysł

W podcaście Valiant Renegade padło więcej szczegółów. Nowe plotki pochodzą rzekomo od dwóch, niezwiązanych ze sobą źródeł blisko związanych z WB (zapewne chodzi o pracowników). Nie jest jednak niczym potwierdzonym, że pomysł wejdzie w życie. Jeżeli tak, to nowych filmów moglibyśmy spodziewać się za 3-5 lat.

WB chciałoby zatrudnić do wszystkich ról zupełnie nowych aktorów. Nie padają w tym momencie żadne nazwiska, ale nie sposób zadawać sobie pytania “czy ma to sens?”. Seria HP zestarzała się prawie w ogóle i przy dzisiejszym tempie tworzenia filmów niekoniecznie dałoby się powtórzyć tę magię legendarnych filmów. W końcu widzowie niegdyś dorastali wraz z aktorami i samymi obrazami.

Trudno też nie odnieść wrażenia, że fani woleliby nie tykać klasyki. Wielu z nich raczej chętnie doświadczyłoby nowych historii z tego uniwersum, niekoniecznie związanych z samym tytułowym czarodziejem. Reboot brzmi więc jak karkołomny, ale i trochę zbyt ambitny plan. Wychodzi jednak na to, że wytwórnia szuka kogoś, kto poprowadzi tę markę tak, jak James Gunn robi to z DC. Bez lidera mogłoby się to nie udać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie