Serial Harry Potter ma być bardziej zróżnicowany rasowo. Hermiona może być czarnoskóra

Serial Harry Potter z bardziej zróżnicowaną rasowo obsadą
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale Uniwersum

Wedle najnowszych przecieków, HBO przymierza się do zróżnicowania obsady nowego serialu pod kątem rasowym. Serial Harry Potter może nieźle namieszać.

Serial Harry Potter jest już faktem. HBO zapowiedziało produkcję, która ma na nowo przenieść znane wszystkim książki, ale tym razem na mały ekran. Całość ma wystarczyć na około 10 lat, a jedna książka to jeden sezon. Brzmi dobrze, ale nie trzeba długo się zastanawiać, aby stwierdzić, że to bardzo ryzykowne posunięcie. Oryginalna obsada jest w zasadzie uznawana za perfekcyjną po dziś dzień. Nowi aktorzy z pewnością będą z nimi porównywani, nawet jeżeli HBO dobierze ich wyśmienicie i nie będzie można się do czego przyczepić.

Serial Harry Potter z wielkimi zmianami

Powody dla wielu i tak mogą się znaleźć. Według najnowszych plotek, serial Harry Potter ma oferować “bardziej zróżnicowaną rasowo obsadę”. Przynajmniej taki pogłoski szerzy znany insider rozrywkowy, Jeff Sneider. W jednym z ostatnich odcinków podcastu The Hot Mic wskazał, że Warner Bros. “koncentruje wysiłki”, aby do serialu zaangażować “więcej osób kolorowych”. W oryginalnych filmach kontrowersje wzbudziło m.in. “wybielenie” jednej z aktorek. Zdaniem Sneidera na szczycie listy może być nawet Hermiona Granger.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na fakt, iż Hermionę już wcześniej grała czarnoskóra aktorka. W 2016 roku na deskach teatrów można było zobaczyć dwuczęściową sztukę Harry Potter i Przeklęte Dziecko, pokrywającą wydarzenia z książki dziejącej się na wiele lat po oryginalnej serii. Tam Hermionę zagrała Noma Dumezweni, którą szeroko chwalono za sportretowanie znanej uczennicy Hogwartu. Co ciekawe, sama J.K. Rowling podkreśla, że w książkach nie była jednoznacznie stwierdzone, jakiej rasy jest ta postać, więc tego typu zmiana tak naprawdę nikogo nie powinna szokować ani, co ważniejsze, oburzać.

Oprócz nowej obsady także i scenarzyści niektórych odcinków mają reprezentować społeczność BIPOC (Black, Indigenous, People of Color). Takie zmiany nie są ani niczym szczególnie zaskakującym, ani nie powinny wywołać szeroko pojętych kontrowersji. W pełni jednak zrozumiałe jest, że niezależni od nowej obsady, będzie ona z pewnością kontrowersyjna.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie