Joanne K. Rowling odrzuciła zaproszenie do programu Harry Potter: Powrót do Hogwartu

Serial Harry Potter - J.K. Rowling naśmiewa się z bojkotu antyfanów
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Uniwersum

Okazuje się, że Joanne K. Rowling jednak zaproszono do udziału w programie rocznicowym Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu.

Nieobecność pisarki w nadchodzącym programie była komentowana już na etapie zapowiedzi i teaserów. Różne źródła wskazywały, że powodem sytuacji są komentarze Rowling na Twitterze. Poszczególne wpisy odebrano jako transfobiczne i to właśnie kontrowersje z tym związane miały spowodować pominięcie pisarki na liście gości. Najnowsze doniesienia z portalu Entertainment Weekly sugerują jednak, że autorka książek otrzymała zaproszenie, lecz je odrzuciła. Wraz ze swoją ekipą miała bowiem stwierdzić, że wykorzystanie jej wizerunku z nagrań archiwalnych będzie wystarczające. Źródła portalu EW podają, że kontrowersje wywołane komentarzami nie miały wpływu na tę decyzję.

W programie Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu wezmą udział m.in. Emma Watson, Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Robbie Coltrane, Jason Isaacs, Gary Oldman, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Ian Hart, Toby Jones, Matthew Lewis, a także Evanna Lynch. Choć program ma uczcić 20. rocznicę premiery filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny, do udziału zaproszono czterech reżyserów, którzy pracowali nad wszystkimi ośmioma częściami serii. Kilka osób niestety się nie pojawi. Oprócz Joanne K. Rowling zabraknie choćby Alana Rickmana, który zmarł w 2016 roku.

Premiera programu już jutro, 1 stycznia 2022, na HBO GO i HBO Max.

Źródło zdjęcia: oficjalny Facebook Joanne K. Rowling

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie