Serial Harry Potter oficjalnie powstaje. HBO zapowiada produkcję “na całą dekadę”

Serial Harry Potter oficjalnie. HBO zapowiada serial na 10 lat
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale Uniwersum

Serial Harry Potter to już fakt i powstanie dla platformy HBO Max (wkrótce tylko Max). Wychodzi na to, że możemy spodziewać się serialu na całą dekadę.

HBO zrzuciło prawdziwą bombę, czym jednocześnie ukróciło wieloletnie spekulacje i zapewnienia. Plotki o reboocie cyklu Harry Potter żyją od dawna, ale dopiero od pewnego czasu mówiło się o serialu, a nie filmach. Pomysł wydaje się, wbrew pozorom, całkiem dobry. Oczywiście osobną kwestią jest uwielbienie fanów tej marki, bo rebooty czegokolwiek to bardzo ryzykowna zabawa, która może okazać się bronią obosieczną.

Teraz jednak, jak donosi m.in. Variety, HBO potwierdziło, że serial Harry Potter powstaje. Ma to być produkcja trwająca “całą dekadę”, co oznacza, że jeden sezon pokryje wydarzenia z jednej książki. Ostatecznie mamy otrzymać adaptację wszystkich odsłon książkowego cyklu. Co ciekawe, przedstawiciele HBO wielokrotnie zapewniali, że serialu nie powiązano w ogóle z filmowym pierwowzorem. Oznacza to, że ma być oparty stricte na książkach i będzie im ponoć bardzo wierny.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy dać widzom możliwość odkrycia Hogwartu w zupełnie nowy sposób. Harry Potter jest fenomenem kulturowym, a miłość do Czarodziejskiego Świata jest niezmienna. We współpracy z Warner Bros. Television i J.K. Rowling, ten nowy serial Max Original zanurzy się głęboko w każdej z kultowych książek, którymi fani nieustannie cieszą się przez te wszystkie lata.

– zapewnił Casey Bloys, CEO HBO & Max Content

Gra Hogwarts Legacy wywołała spore kontrowersje przez powiązania z J.K. Rowling. HBO najwyraźniej nie chce się od niej odsuwać, bo pisarka ma być jedną z producentek nowego serialu. Oznacza to, że weźmie bezpośredni udział w tworzeniu nowej wersji przygód Harry’ego i spółki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie