Halo Infinite - grafika
0 komentarzy

Halo Infinite ma najgorszy system zgłaszania cheaterów jaki widziałem

Choć Halo Infinite pokochałem od pierwszego wejrzenia, a w trybie multiplayer nabite mam dość sporo godzin – jest problem. Bezpośrednio związany z narzędziami udostępnionymi graczom.

Fani nie mogą doczekać się, aż 343 Industries „coś z tym zrobi”. Oficjalnie dołączam do tych próśb.

Halo Infinite, czyli jak zniechęcić graczy

Najnowsza część Halo spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony społeczności skupionej wokół serii. I choć gra faktycznie jest w stanie dostarczyć sporo frajdy, łatwo w niej zauważyć garść bolączek. Kiepska synchronizacja z serwerem (czy w ogóle kiepskie serwery) i bugi to jedna sprawa – plaga cheaterów jest jednak tą ważniejszą.

Na Reddicie łatwo znajdziemy krótkie klipy pokazujące cheaterów w akcji. Ze względu na darmowy model dystrybucji trybu multiplayer, w grze pojawia się coraz więcej oszustów. Prawdziwej plagi ani trochę nie zatrzymuje system anti-cheat, który twórcy zobowiązali się ulepszyć. Na stosownego patcha czekamy jednak już dość długo.

Równie istotną bolączką jest system zgłaszania cheaterów. No, w zasadzie jego brak. W większości znanych pozycji wieloosobowych jest on prosty – gracz wybiera odpowiednią opcję w trakcie meczu, usprawiedliwia swoje zastrzeżenia i wysyła zgłoszenie. Proste, szybkie, bezproblemowe. W Infinite czegoś takiego nie ma wcale.

Aby zgłosić cheatera, należy udać się na zewnętrzną stronę pomocy technicznej, zalogować się na nią, wpisać dokładny nick gracza (sic!) oraz wybrać i opisać powód zgłoszenia. O kuriozum tego pomysłu przekonałem się, gdy same zapragnąłem poinformować twórców o ewidentnie nieuczciwym graczu.

Nie dziwi więc, że fani czują się zawiedzeni postawą 343 i ciągłego braku tak kluczowej opcji. Reddit zalewany jest prośbami o jak najszybsze naprawienie sytuacji – jeżeli cheaterzy wciąż będą przybywać, lepszym pomysłem okaże się powrót do kolekcji Master Chefa… No, ale przynajmniej mamy dostać sporo nowych trybów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się