GTA VI z niesłychanie zaawansowaną AI u NPC-ów? Wymowne słowa prezesa Take-Two

GTA VI z NPC-ami napędzanymi sztuczną inteligencją? Istnieje szansa
Newsy PC PS5 Xbox Series

Strauss Zelnick, prezes Take-Two, na niedawnym wydarzeniu technologicznym uznał AI za przyszłość NPC-ów w grach. Czyżby w… GTA VI?

Niedawno odbył się Paley International Council Summit, czyli wydarzenie związane z przyszłością technologii, ale też finansów, gospodarki i mediów. Event gościł wielu prezesów wielkich firm. Nie mogło więc zabraknąć Straussa Zelnicka, prezesa Take-Two. Poruszył on temat związany z grami wideo, który może rozbudzić nadzieje u wszystkich tych, którzy czekają na GTA VI.

GTA VI z zaawansowanym AI?

Zelnick podkreślił rolę zaawansowanej sztucznej inteligencji w grach wideo, a szczególnie – u projektowania zachowania NPC-ów. Jego zdaniem drzemie w tym rozwiązaniu wielki potencjał. Może on wpłynąć na przyszłość gier, które mogłyby oferować niemal rzeczywiste “żyjące” miasta. Do tej pory zachowanie NPC było ściśle oskryptowane, ale co przyniesie przyszłość?

Jesteś grywalną postacią, wchodzisz w interakcję z postacią niegrywalną. Ta interakcja jest obecnie oskryptowana. Postacie niegrywalne nie są zbyt interesujące. Można sobie wyobrazić, że wszyscy NPC stają się naprawdę interesujący i zabawni.

– podkreślił prezes Take-Two

GTA VI ma dostać zwiastun już w przyszłym miesiącu. Zelnick został więc zapytany, czy chodzi mu o kolejną część Grand Theft Auto. Wszak tytuł mógłby wiele zyskać, gdyby gracze spotkali w nim względnie “myślące” postacie poboczne. Odmówił jednak komentarza.

Mogę potwierdzić, że Rockstar pracuje nad kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto. Więcej niż to powiem Wam Rockstar.

– dodał

Także nie ma nic pewnego, prócz tego, że Take-Two jest faktycznie zainteresowane takimi rozwiązaniami. Rockstar wszak ma podobno wprowadzić istną rewolucję w gamingu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie