Twórcy GTA VI załamani wyciekiem zwiastuna. „To jest do d***”

GTA VI - twórcy są załamani wyciekiem zwiastuna gry
Newsy PC PS5 Xbox Series

Zwiastun GTA VI zadebiutował przedwcześnie, bo ktoś go „wyciekł” do internetu. Pracownicy Rockstar Games są tym załamani.

Pamiętacie wielkie przecieki zawierające fragmenty rozgrywki z GTA VI? W ubiegłym roku ktoś ukradł wiele danych od Rockstara, a pracownicy studia poczuli się oszukani i załamani. Nic dziwnego, mówimy w końcu o efekcie ich wieloletniej pracy, a do tego w stadium, w którym nikt z graczy nie powinien tego oglądać. Zła passa firmy do wycieków wcale się nie kończy. Producent musiał wrzucić do sieci zwiastun nowej części Grand Theft Auto wcześniej, bo ktoś zrobił to za nich minionej nocy.

Ten przedwczesny przeciek firma skomentowała krótko. Na Twitterze poprosiła jedynie graczy, aby kierowali się do oficjalnego materiału, bo przecieki pojawiły się przed premierą zwiastuna. Nieco bardziej wylewni w swoich słowach są poszczególni pracownicy studia.

To jest do dupy. Miałem nadzieję obejrzeć to jutro po raz pierwszy razem z moimi kolegami z zespołu i współpracownikami. Czuję, że zasłużyliśmy na ten moment.

– napisał na Twitterze senior gameplay animator Javier Altman (wpis usunięty, źródło: VGC)

Mimo podłamania, Altman cieszy się z premiery zwiastuna i zachęca graczy, aby go oglądali. „Jestem dumny z tego, co tworzymy. Miłego oglądania” – dodał projektant. Co ciekawe, już po godzinie od debiutu wideo, Altman nie ukrywa, że społeczność dała jemu i jego kolegom oraz koleżankom z zespołu więcej siły do działania. „Dosłownie płaczę teraz łzami radości z powodu reakcji wszystkich. Nie mogę uwierzyć, że mogę być tego częścią” – napisał.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie