Rockstar Games komentuje wielki wyciek GTA VI. „Jesteśmy bardzo rozczarowani”

GTA VI z wielkim wyciekiem. Rockstar Games w końcu komentuje
Newsy PC PS5 Xbox Series

Rockstar Games w końcu skomentowało niedawny wyciek materiałów z GTA VI. Firma publikuje oficjalne oświadczenie i tłumaczy skutki problemu.

Jeżeli przespaliście ostatni weekend – śpieszę donieść, iż GTA VI wyciekło i to w wycieku na niespotykaną skalę. Haker uzyskał dostęp nie tylko do części kodu źródłowego gry, ale również mnóstwa materiałów wideo i screenów. Internet został zalany falą informacji, a pracownicy firmy rozpaczają. W tym wszystkim szczególną uwagę zwraca na siebie wspomniany haker, który chce pieniędzy za poufne dokumenty. Do tego ma ponoć informacje związane z innymi grami Rockstar, w tym Bully 2.

Przez dłuższy czas deweloperzy z Rockstar Games milczeli w tej sprawie. Słyszeliśmy wyłącznie o nich od osób trzecich, które wskazywały na to, że twórcy są załamani całą sytuacją. Teraz firma postanowiła wydać oficjalne oświadczenie. Wyjaśnia w nim, czy wszystkie te problemy przełożą się na cykl deweloperski. Poniżej publikujemy pełne oświadczenie firmy w języku polskim (oryginał znajdziecie na Twitterze).

Oficjalny komunikat Rockstar Games w sprawie wycieku GTA VI

Wiadomość od Rockstar Games.
Niedawno doświadczyliśmy włamania do sieci, podczas którego nieupoważniona osoba trzecia uzyskała nielegalny dostęp do naszych systemów i pobrała z nich poufne informacje, w tym wczesny materiał filmowy z prac nad kolejnym Grand Theft Auto. Obecnie nie przewidujemy żadnych zakłóceń w świadczeniu naszych usług w zakresie gier na żywo ani żadnego długoterminowego wpływu na rozwój naszych bieżących projektów.
Jesteśmy bardzo rozczarowani, że szczegóły dotyczące naszej następnej gry zostały ujawnione w ten sposób. Nasze prace nad kolejną grą Grand Theft Auto będą kontynuowane zgodnie z planem, a my, jak zawsze, jesteśmy zaangażowani w dostarczenie Wam, naszym graczom, wrażeń, które naprawdę przekroczą Wasze oczekiwania. Wkrótce wszystkich poinformujemy o nowościach i oczywiście odpowiednio przedstawimy wam kolejną grę, gdy będzie gotowa. Chcemy podziękować wszystkim za wsparcie w tej sytuacji.

– czytamy na Twitterze firmy

Wychodzi więc na to, że wbrew obawom, prace nie powinny się przedłużyć. Choć było to w zasadzie oczywiste, twórcy raz jeszcze potwierdzili, iż na przedstawionych materiałach faktycznie da się zauważyć wczesną wersją GTA VI. Niektórzy gracze sugerowali, że to „zmodowana piątka” albo coś innego, ale lepszego potwierdzenia nie znajdziemy.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie