Xbox współczuje twórcom GTA VI ostatnich przecieków i wspiera ich w trudnym czasie

GTA VI na wielkim wycieku. Xbox współczuje twórcom sytuacji
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiceprezes Xbox Sarah Bond współczuje Rockstar Games niedawnych przecieków z GTA VI. Korporacja nie może doczekać się efektu finalnego ich wysiłku.

GTA VI pojawiło się w sieci za sprawą potwierdzonego „jednego z największych przecieków w historii”. Do internetu trafiły assety, klipy wideo, nagrania, screenshoty, a także fragment kodu źródłowego gry. Deweloperzy muszą mierzyć się ze sporym problemem, który finalnie może źle wpłynąć na ich pracę przez najbliższy czas.

Tak masywny wyciek jest jedną bardzo rzadką rzeczą. Nic dziwnego, że niemal cała branża w pewien sposób zastygła i komentuje całą tę sytuację. Wcześniej Naughty Dog wypowiedziało się w tej sprawie. Studio postanowiło wesprzeć deweloperów, których pracę dosłownie ukradziono i ujawniono. Teraz do osób, które stoją murem za Rockstar Games, dołączyła wiceprezes Xbox, Sarah Bond.

Moje myśli są z zespołem Rockstar Games. To może być przygnębiające, gdy projekt, nad którym ciężko pracowałeś, aby zachwycić fanów, jest ujawniany i krytykowany, zanim będzie gotowy. Wiem, że tworzą coś wyjątkowego i nie mogę się doczekać, aby doświadczyć GTA VI, kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowane.

– czytamy na Twitterze Sarah Bond z Xbox

Bond w pewien sposób podkreśla w swoim wpisie, jak ważny jest dobór odpowiedniego momentu na ujawnienie gry. W końcu niedawne przecieki odbiły się szerokim echem wśród fanów. Ci zarzucają grze wiele, w tym słabą grafikę, pokraczne animacje czy pomysł, aby gracz mógł wcielić się w kobietę. Jest to o tyle kuriozalne, że wszystkie materiały pochodzą z bardzo wczesnej wersji produkcji. Nie ma więc sensu doszukiwać się tutaj czegokolwiek, co mogłoby wskazywać na ostateczny wygląd gry od strony technicznej. Rockstar Games na razie nie skomentowało sprawy, ale haker odpowiedzialny za przecieki chce się z nimi dogadać.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie